мешканці Малехова неодноразово протестували проти відновлення роботи Грибовицького сміттєзвалища
Мешканці Малехова неодноразово протестували проти відновлення роботи Грибовицького сміттєзвалища

Депутати Львівської міськради на сесії 15 вересня затвердили договір про спільну діяльність між ЛМР та Малехівською сільрадою щодо закриття Львівського міського полігону побутових відходів шляхом рекультивації сміттєзвалища та очищеням збірників інфільтрату, пише Вголосу.

Текст договору депутати вперше побачили під час засідання сесії.

Згідно із документом, Львівська міська рада зобов’язується здійснити проект рекультивації, враховуючи збільшення території сміттєзвалища протягом року; погодити відкоригований проект рекультивації з Малехівською сільською радою; здійснювати заходи із стабілізації схилу сміттєзвалища; здійснювати приймання ТПВ виключно для реалізації заходів із стабілізації схилу та рекультивації сміттєзвалища; провести повну рекультивацію сміттєзвалища за чотири роки із застосуванням сучасних підходів та методів; забезпечити відведення інфільтратів та очищення збірників протягом 1,5 року; відшкодувати Малехівській сільській раді шкоду, зумовлену забрудненням і засміченнями земельних ресурсів внаслідок зсуву сміття 30.05.2016 р.; влаштувати суцільну огорожу навколо сміттєзвалища; влаштування цілодобового відеоспостереження  по периметру огорожі; здійснювати моніторинг стану сміттєзвалища протягом 15 років.

У свою чергу, Малехівська сільська рада повинна не перешкоджати у проведенні вищезгаданих заходів і надати міськраді у постійне користування дві земельні ділянки, загальною площею більше 3,5 га.

Також договір передбачає, що Львівська міська рада повинна протягом двох років збудувати школу у Малехові, передбачивши на це 19 млн. грн; надати субвенції Малехівській міськраді на будівництво каналізації, ремонт доріг, будівництво центрального водопроводу, амбулаторії сімейного типу, реконструкції адмінбудинку. Також договором передбачено звільнити жителів Малехова від оплати за водопостачання та щорічно надавати субвенції на оздоровлення дітей у 600 тис. грн. упродовж 15 років.

Документом передбачені і санкції. Будь-яке невиконання договору потягне за собою його розірвання сільрадою в односторонньому порядку. Також передбачений штраф у 50 млн. грн. за невиконання умов договору. Відповідний договір має підтримати ще й Малехівська сільрада.

До слова, документ виглядає як підкуп селян. Мовляв, ми вам гроші та інші  блага, а ви нам не заважайте й далі вивозити сміття у Грибовичі.

Читайте: Попри заспокійливі реляції Садового, Львів завалений відходами

Нагадаємо, мешканці Малехова неодноразово протестували проти відновлення роботи Грибовицького сміттєзвалища.

Як відомо, Львівська міськрада має намір поновити вивіз сміття на Грибовицьке смітєзвалище. Щоправда, перед цим сміття спресовуватимуть у так званий «сміттєвий камінь» – великі тюки, якими потім укріплюватимуть місця можливих зсувів на сміттєзвалищі.

Полігон у Грибовичах закрили для прийому сміття з кінця травня, коли там сталася пожежа і масштабний зсув сміття, внаслідок чого загинули чотири людини.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ