Ніколас ван Доеверен
Ніколас ван Доеверен

Іноземна компанія ще 2014 року пропонувала меру Львова Андрію Садовому збудувати сучасний сміттєпереробний завод, який розв’язав би проблему з відходами. Втім, у міській раді цю пропозицію проігнорували. Про це розповів юрист, фінансовий менеджер Ніколас ван Доеверен з Нідерландів, пише  «Вголос».

Ніколас ван Доеверен зазначив, що навесні 2014 року компанія, яку він представляє, презентувала Львівській міській раді концепцію заводу для переробки сміття. Інвестори мали намір збудувати сміттєпереробний завод, який перероблятиме всі види сміття. Крім того, на заводі можна було використовувати відходи із Грибовицького сміттєзвалища. Для спорудження сміттєпереробного заводу треба було лише три-чотири роки. Компанія використовує для переробки німецьку технологію, яку вже застосовують у Франції, США, Німеччині, а також частково в Болгарії.

«Компанія, яку я представляю, використовує найновіші технології в сміттєпереробній сфері. По-перше, це чітке сортування сміття. Сучасне обладнання дозволяє збирати відходи в один контейнер і сортувати їх уже на заводі. Різне сміття переробляють на одному заводі. З органічних відходів ми створюємо біогаз, папір та скло переробляти дуже легко. Складно переробляти пластик, але ми використовуємо технологію піроліз, яка перетворює переробку пластику на економічно привабливий процес. Усе це ми пропонували міській раді – загальне розв’язання проблеми відходів у Львові», – сказав нідерландський менеджер.

За словами Ніколаса ван Доеверена, інвестор повністю брав на себе витрати на переробку відходів, отож тариф на вивезення сміття для львів’ян не зріс би.

Водночас від міста іноземна компанія вимагала гарантії того, що на завод упродовж 10 років безперебійно возитимуть сміття, а також виділення земельної ділянки. Цікаво, що інвесторам навіть показали кілька потенційних ділянок, а іноземці готові були заплатити за одну з них.

«Ми презентували нашу концепцію спочатку заступнику міського голови, а потім його команді. Згодом дійшла черга презентувати це міському голові. Після презентації ще якийсь час листувалися з міською радою, але потім наше спілкування завершилося», – сказав Ніколас ван Доеверен.

Він додав, що не знає причин, чому міський голова та його команда проігнорували таку пропозицію.

Варто зазначити, що міський голова Львова Садовий за час правління проігнорував пропозиції 43 інвесторів, які пропонували розв’язати проблему сміття.

Читайте: Як Садовий заробляє на техногенній катастрофі в Грибовичах

БЕЗ КОМЕНТАРІВ