Садовий
Садовий так і не взяв на себе відповідальність за грибовицьку трагедію

Після трагедії на Грибовицькому сміттєзвалищі минув майже тиждень, а мер Львова Андрій Садовий, після своєрідного інформаційного вакууму заявив, що місто волає про допомогу, а держава стала осторонь, передає Вголос.

З його слів, зона надзвичайної екологічної ситуації дасть можливість державі або виділяти додаткові кошти, або взяти до уваги ситуацію, що трапилася.

Він наголосив: якщо держава не втрутиться і не посприяє, тоді у Львові буде зона екологічного лиха. За словами Садового, схоже блокування вивозу сміття було і у Вінниці, і в Тернополі. Тому він вважає, що в цій ситуації політика відіграє велику роль.

На його думку, держава мала б послати меседж районним центрам, щоб ті допомогли місту.

«Натомість публічно ми чуємо: так, допоможемо, а з іншої сторони лунають телефонні дзвінки не пускайте їх. Можливо комусь вигідно, щоб Львів був завалений сміттям? Показати, як у Львові не справилися з вивозом сміття, цього очікують від нас? Хочуть поставити Львів на коліна?» – додав Садовий.

Від львівського сміття вже відмовилися Броди, Мостиська, Сокаль, Новий Розділ, Миколаїв, Самбір, Дрогобич.

Нагадаємо, у Садового нарешті визнали, що ситуація із вивезенням сміття у Львові є критичною.

Раніше Андрій Садовий звернувся до Президента України Петра Порошенка та прем’єр-міністра Володимира Гройсмана з проханням про оголошення міста Львова та сіл Малехова і Грибовичів зоною надзвичайної екологічної ситуації.

Своєю чергою, Петро Порошенко висловився проти політизації проблеми із вивезенням сміття у місті Львові.

«Сміття треба прибирати, а не робити на ньому велику політику», – наголосив Президент. Йдеться, за його словами, про безпеку одного з найбільших міст України та його мешканців. Саме це й викликає найбільшу стурбованість.

Президент доручив відповідним органам розібратися з причинами трагедії і пообіцяв повне сприяння Львову з боку центральних органів влади у розв’язання проблеми, що склалася.

Зазначимо, Садовий, який керує у Львові вже третю каденцію, так і не взяв на себе повну відповідальність за Грибовицьку трагедію та екологічну ситуацію в місті та навколишніх селах.

Нагадаємо, 30 травня у Жовківському районі Львівської області на території полігону твердих побутових відходів (Грибовицьке сміттєзвалище) після завершення гасіння пожежі під час збору пожежно-технічного обладнання стався зсув сміття, під який потрапило троє рятувальників. Їх завалило відходами з висоти 90 метрів.

Станом на 1 червня знайшли тіла трьох загиблих рятувальників. Через загрозу повторного обвалу пошуково-рятувальні роботи на сміттєзвалищі у Львівській області припинили.

За фактом надзвичайної події відкрито провадження за ч.2 ст.272 ККУ (порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою).

Тим часом голова фракції «Свободи» у Львівській обласній раді Руслан Кошулинський вважає, що відповідальними за нещасний випадок та пожежу на Грибовицькому сміттєзвалищі є представники влади у місті та області, зокрема голова Львівської облради та адміністрації та міський голова Львова.

Читайте: Львів’яни масово підписуються за відставку Садового

БЕЗ КОМЕНТАРІВ