Садовий
Садовий заявив про тиск прокуратури та намір відомства приватизувати 31 службову квартиру

Мер Львова Андрій Садовий під час своєї каденції прокручував махінації з прокурорами та суддями, стверджують його опоненти. Силовики нібито масово отримували квартири у місті, натомість закривали або, навпаки, «забували» порушувати кримінальні провадження проти чиновників ручного виконавчого комітету Садового. Однак тепер у такій взаємовигідній співпраці щось пішло не так, пише «Вголос».

Чи не вперше виконавчий комітет Львівської міськради на своєму засіданні 15 квітня відмовився надавати квартири прокуратурі. Йшлося про нерухомість для начальника секретаріату прокуратури, прибиральника службових приміщень та прокурора в Залізничному районі.

Одночасно мер Львова на своїй сторінці у Facebook написав про те, що прокуратура чинить тиск на нього та його підлеглих. Садовий повідомив, що прийшли повістки працівникам міської ради, які відмовляються сприяти прокуратурі в оборудці. Оборудкою він назвав наміри прокуратури приватизувати 31 службову квартиру, яку надало місто.

З його ініціативи до порядку денного засідання сесії 21 квітня вносять додаткове питання про скасування рішень виконкомів та наказів департаменту житлового господарства та інфраструктури про надання службових квартир працівникам прокуратури у 2012-2013 роках. Йдеться про 42 помешкання.

На засіданні сесії депутати мали також заслухати прокурора області Віталія Мякішева. Однак той не прийшов. Замість нього з’явилась голова профспілкового комітету працівників органів прокуратури Львівської області Галина Кіра.

Мер Львова Андрій Садовий на той час також залишив сесійну залу, заявивши про тиск на нього й важливіші справи. Відтак, доповідала щодо прокурорського питання начальник юридичного управління Львівської міськради Гелена Пайонкевич.

Як з’ясувалося, протягом 2012-2013 років виконавчий комітет Львівської міськради ухвалював рішення про надання статусу службових квартир на проспекті Червоної Калини, 58, 72-а, Бучми, 22, Мучній, 23, Вернадського, 42, просп. Чорновола, 67-б, Конотопській, 25, а також рішення про оформлення ордерів черговикам прокуратури Львівської області.

Гелена Пайонкевич в інформаційній довідці до проекту ухвали пише, що вказані рішення виконкому є незаконними та їх було ухвалено з перевищенням повноважень.

Як зазначив під час свого виступу голова фракції ВО «Свобода» у Львівській міській раді Маркіян Лопачак, розподіл квартир прокурорам, суддям та іншим правоохоронцям завжди відбувався «за зачиненими дверима». Навіть депутатам було нереально отримали інформацію, скільки нерухомості роздав виконавчий комітет і кому.

У свою чергу, представник прокуратури Галина Кіра розповіла, що впродовж 1995 – 2005 рр. прокуратура отримувала мізерну кількість службового житла. Лише з 2005 року ситуація зрушила з місця.

«У 2013 р. ми передали всі документи для отримання ордерів, але відтоді ЛМР не видала нам жодного ордера. Йшлося про 31 квартиру. Ці помешкання стоять зачинені, бюджет Львова не отримує за це плату, люди від того страждають. Ці 31 людина – це прибиральник, секретар прокуратури Львівщини, рядові працівники, серед яких вдови, одинокі жінки з дітьми, багатодітні сім’ї», – поскаржилася Кіра.

Вона також повідомила, що оскільки люди не можуть вселитися у своє відомче житло, вони були змушені звернутися до суду для захисту прав.

«13 рішень судів уже набули законної чинності. 15 перебувають в апеляційній інстанції, суд першої інстанції теж виніс рішення на нашу користь. Але ЛМР не виконує рішення судів. Ми звернулися до виконавчої служби, уже відкрито 11 виконавчих проваджень. Але мерія далі не виконує рішень. Відтак було зареєстровано кримінальне провадження щодо злісного невиконання рішень судів», – наголосила представниця прокуратури.

Також вона спростувала заяву мера Львова про те, що квартири хочуть приватизувати. За її словами, йдеться лише про ордери на вселення у службове житло.

Депутати Львівської міськради вимагають мера Львова негайно оприлюднити прізвища, а також посади тих працівників прокуратури, яким він та його виконком надав 31 квартиру.

Тим часом у кулуарах міськради Львова відкрито говорять, що насправді квартири правоохоронцям були своєрідним «бартером» за «закриті очі».

Спершу органи Феміди заплющили очі на розкрадання бюджетних коштів під час підготовки до святкування 750-річчя Львова. Донині ніхто не відповів за начебто розкрадені кошти під час підготовки Львова до «Євро-2012», а закритих кримінальних проваджень було вдосталь.

Також згадують скандал навколо продажу універмагу «Львів». У 2014 році проти родича міського голови Львова Андрія Сарахманевича відкрили кримінальне провадження за підозрою в умисному заниженні оціночної вартості квадратних метрів пам’ятки архітектури на вул. Шевській, 1. Втрати міста оцінювали в понад 30 млн грн. Та, незважаючи на це, справа зайшла в глухий кут, її не розслідують, а Сарахманевич і надалі здійснює оцінку нерухомості.

До слова, голосів депутатів таки не вистачило, щоби проголосувати ухвалу, тому наразі всі рішення виконавчого комітету про роздані квартири представникам прокуратури залишаються чинними.

Що ж до Садового, фактично замість того, щоби виконавчий комітет самостійно скасував свої рішення, які тепер називають незаконними, Садовий вирішив перекласти це на депутатів, щоб у разі чого вийти сухим із води, – стверджує видання.

Читайте: Садовий причетний до багатомільйонного розкрадання держкоштів – ZIK

БЕЗ КОМЕНТАРІВ