Ìýð Ëüâîâà Àíäðåé Ñàäîâûé âî âðåìÿ âñòðå÷è ñ æóðíàëèñòàìè, âî Ëüâîâå, â ñóááîòó, 22 àâãóñòà 2009ð. Ôîòî Äìèòðèÿ Ñòàõîâñêîãî / ÓÍÈÀÍ
За словами Кошулинського, Садовий ігнорував інвесторів Грибовицького сміттєзвалища

Відповідальними за нещасний випадок та пожежу на Грибовицькому сміттєзвалищі є представники влади у місті та області, зокрема голова Львівської облради та адміністрації та міський голова Львова. Такої думки дотримується голова фракції ВО «Свобода» у Львівській обласній раді Руслан Кошулинський. Про це пише «Вголос».

Кошулинський зазначив, що питання про ситуацію на сміттєзвалищі біля села Великі Грибовищі має стати ключовим на сесії у вівторок, і завданням депутатів як представників громади є знайти винних у тому, що сталося.

«Не штука ходити на урочисті заходи, а треба нести відповідальність за те, що відбувається у області. Хто буде визнаний винним у тому, що сталося у Грибовичах, вже можна спрогнозувати. Але чи буде за це покараний голова обласної ради – відкрите питання», – сказав Руслан Кошулинський.

За його словами, рада попереднього скликання постійно тримала на контролі питання сміттєзвалища у Грибовичах, провела спільну із міською радою сесію, виділяла кошти. Водночас рада цього скликання про цю екологічну катастрофу просто забула.

Кошулинський наголосив, що міський голова Львова не лише нічого не робив для розв’язання проблеми, але й ігнорував інвесторів, яких було кілька десятків.

«Якщо ви себе хоча б мінімально асоціюєте із представниками влади, то ваше завдання сьогодні саме це питання порушити і обговорювати. Ваше завдання знайти винних. У нас у області надзвичайна ситуація. Вмирають люди і це біда», – звернувся Руслан Кошулинський до депутатів.

Нагадаємо, 30 травня о 15:20 у Жовківському районі Львівської області на території полігону твердих побутових відходів (Грибовицьке сміттєзвалище) після завершення гасіння пожежі під час збору пожежно-технічного обладнання стався зсув сміття, під який потрапило троє рятувальників. Їх завалило відходами з висоти 90 метрів. Пошуки постраждалих досі тривають. Водночас відомо, що на рятувальників обвалилося 100 тисяч куб. м сміття, тож, надії знайти їх живими мало.

За даним фактом відкрито провадження за ч.2 ст.272 ККУ (порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді обмеження волі на строк до 5 років або позбавлення волі на строк до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ