Мосійчук і Ляшко
Мосійчук і Ляшко

17 вересня цього року Верховна Рада за поданням Генпрокуратури дала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт народного депутата «радикала» Ігоря Мосійчука. Це сталося після демонстрації у парламенті оперативного відео, зробленого прихованою камерою, на якому той нібито вимагає хабарі. На усю країну, під телекамери, працівники міліції «попід ручки» виводили депутата із Ради. Так розпочалася сага «Мосійчук і тюрма»…

На першому засіданні суду обвинувачуваний одразу заявив, що на знак протесту оголошує голодування, а представники прокуратури поінформували, що йому інкримінують скоєння тяжких злочинів, за що передбачено до 12 років тюрми. Вислухавши постанову суду (тримання під вартою строком на 60 діб) депутат пішов голодувати.

Уже на другому засіданні депутати з фракції «Радикальної партії» та прихильники арештованого відмовлялися покидати зал суду після оголошення перерви. Ляшко тоді заявив, що він і його депутати в знак протесту не залишать приміщення, але таки залишили…

Голодування таки дало про себе знати, і після третього засідання суду змарнілого «радикала» відвезли в реанімацію з підозрою на внутрішню кровотечу. Ляшко тоді заявив, що підозрюваного було доставлено у лікувальний заклад для обстеження, однак він не знає, куди саме. Проте цей «інцидент» не завадив і надалі тримати депутата під вартою, адже суду надали довідки з ізолятора тимчасового тримання СБУ та інституту ім. Шалімова, де було вказано, що «сидіти» Мосейчуку нічого не заважає.

Останнє ж засідання розпочалося з бійки в коридорі: помічник Мосійчука Станіслав Коломієць та народний депутат Дмитро Лінько збиралися зайти в зал засідання; проте представники правоохоронних органів спробували їм перешкодити, через що ті почали махати кулаками та ображати співробітників міліції (відео тут. Увага! Ненормативна лексика).

У прес-службі «радикала» заявили, що бійку зчинили саме співробітники спецпідрозділу «Грифон»: «На всіх судах один і той самий наряд «Грифону» охороняє залу засідання. Ми вже їх в обличчя знаємо. Вони починають штовхати людей, тому що вони це можуть зробити. Але права бити людей у них немає!».

Самого Мосійчука через стан здоров’я в залі суду не було. Тому він давав свідчення в лікарняній палаті. На засіданні обвинувачуваний клопотав про відвід судді, звинувативши її в ухваленні рішень на користь прокуратури. І суд у справі нардепа-«радикала» перенесли на невизначений термін.

«Хай живе наш суд – найпарадоксальніший суд в світі!» – ця фраза якнайкраще описує реалії судової системи в Україні. Після всієї цієї «тягомотини» – бійок у коридорах, відводу суддів, перенесення засідань – виникає запитання: для чого все це робиться? Це «радикали», жертвуючи одним депутатом, розігрують карту «політв’язнів» нового режиму, аби підняти свій рейтинг, який, схоже, відчутно похитнувся? Чи нинішня влада така неспроможна ні на що, крім судового терору й не здатна завершити навіть те, що сама почала?

Очевидно, що далі буде…

Людмила Гаврилюк для видання Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ