саміт Україна Єс
Нову дату саміту узгодять під час запланованої зустрічі високого рівня в Брюсселі між президентом України та лідерами ЄС

Запланований на 19 травня 2016 року саміт Україна-ЄС за домовленістю сторін перенесли на вересень. Точну дату ще уточнюватимуть на зустрічі високого рівня в Брюсселі, що, як очікуєть, відбудеться в кінці червня. Про це заявили в Адміністрації президента України.

«За спільною домовленістю президентів України, Європейської ради та Єврокомісії, ухвалено рішення про перенесення саміту з 19 травня на вересень», – сказав заступник глави АП Костянтин Єлісєєв.

«Нову дату саміту буде узгоджено під час запланованої зустрічі високого рівня в Брюсселі між президентом України та лідерами ЄС напередодні червневої Європейської ради, яка відбудеться 28-29 червня», – сказав він.

Водночас він додав, що процедури з впровадження безвізового режиму не загальмується через перенесення саміту Україна-ЄС.

«М’яч зараз на боці Європарламенту і Ради ЄС. Україна виконала всі можливі і неможливі вимоги, і тепер ми чекаємо, що Євросоюз пришвидшить свої процедури (для фактичного скасування віз, – ред.). Хочу додати. Інформація ЗМІ про те, що ЄП проголосує у вересні – це не зовсім правильна. Ми вже отримали запевнення представників Європарламенту про те, що вони пришвидшать процедури», – наголосив Єлісєєв.

Заступник глави АП заявив, що політичне рішення про скасування віз вже ухвалене і він не бачить перепон для швидкого проходження процедур в Європарламенті.

«Це питання має пройти через два комітети. В цех комітетах переважна більшість – наші партнери, і я не думаю, що там виникнуть питання», – заявив він.

Нагадаємо, 20 квітня Єврокомісія поінформувала, що запропонувала Європарламенту і Раді ЄС скасувати візи для громадян України.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ