Вілкул-Милобог
Кандидати-опоненти на скандальних виборах у Кривому Розі Юрій Вілкул та Юрій Милобог

«Через обставини, що склалися, я не буду балотуватися в мери. Найголовніше – дуже дорога виборча кампанія, а брати гроші в олігархів я не буду». Про це в коментарі виданню Інформаційний Акцент розповів екс-кандидат на посаду мера Кривого Рогу від партії «Самопоміч» Юрій Милобог, який несподівано зняв свою кандидатуру після призначення фактично повторних виборів.

Як відомо, на нещодавніх виборах міського голови саме в Кривому Розі розгорівся грандіозний скандал. Як стверджували представники «Самопомочі» і численні спостерігачі, у кандидата Юрія Милобога, який протистояв висуванцеві «Опоблоку» Юрію Вілкулу, по суті вкрали перемогу.

Милобог пояснює: «Зняти свою кандидатуру було моїм власним рішенням, партія про це навіть не знала. Проте у нас ще немає остаточного кандидата, ще буде партійна конференція місцевого осередку, де ми будемо слухати Семенченка. Можливо, будуть запропоновані якісь інші кандидатури, ми визначимося, який найприйнятніший для нас кандидат».

Він розповів, що йому пропонують свою фінансову підтримку на виборах певні олігархічні групи, проте він не хоче бути залежним від якогось олігарха:

«Попередні вибори відбувалися винятково за кошти місцевого осередку «Самопомочі», нам ніхто не допомагав, тепер ми не в змозі потягнути цю кампанію. На нові вибори потрібні великі фінансові та медійні ресурси, в мене до цього доступу немає. Звичайно, інші групи, з якими «Самопоміч» ніяк не пов’язана, пропонували мені свою підтримку, проте ті умови, які вони висувають, для мене неприйнятні. Я не хочу бути іграшкою в чужих руках, тому краще залишусь самим собою і буду працювати з виборцями».

На думку експертів, заява Милобога про неучасть у перевиборах мера виглядає як мінімум дивно, враховуючи, що попри фальсифікації і задіяний опонентом-«регіоналом» адмінресурс, він набрав майже 50 % голосів виборців.

Чи означає небажання фінансувати кандидата, який уже довів спроможність перемогти, що «Самопоміч» не проти, аби запропонований 13 лютого на з’їзді партії новий кандидат на посаду мера Кривого Рогу – нардеп Семенченко – скористався послугами «певних олігархічних груп»? Чи йдеться про якийсь варіант гри у такі собі політичні піддавки?

Довідка: У другому турі виборів міського голови Кривого Рогу 15 листопада 2015 року перемогу віддали представнику «Опозиційного блоку» Юрію Вілкулу. Кандидат від партії «Самопоміч» Юрій Милобог подав скарги на порушення під час виборчого процесу. 23 грудня 2015 року Верховна Рада призначила позачергові вибори мера Кривого Рогу на 27 березня 2016 року.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ