ембарґо
РФ оприлюднила список заборонених турецьких продуктів

Уряд РФ оприлюднив список заборонених турецьких продуктів, повідомляє його прес-служба.

Серед санкційних продуктів опинилися помідори, огірки, ріпчаста цибуля, цибуля-шалот, капуста-брокколі, свіжі і сушені цитрусові (апельсини, мандарини та їх гібриди), свіжі яблука, груші, абрикоси, персики, нектарини, сливи, терен, виноград, суниця і полуниця. У чорний список турецьких товарів також включили частини тушок курей, індиків і виготовлені з них субпродукти. Крім того, заборонено ввозити до Росії сіль, а також свіжі гвоздики. Всупереч побоюванням деяких експертів, під ембарґо не потрапили лимони, м’ясо великої рогатої худоби, молочна продукція та риба.

Ввезення в Росію вищезазначених товарів з Туреччини заборонено з 1 січня 2016 року. Єдиним винятком є ввезення цих продуктів росіянами для особистого користування. Обмеження запроваджені на виконання підписаного Президентом Росії Владіміром Путіним указу «Про заходи щодо забезпечення національної безпеки Російської Федерації від злочинних та інших протиправних дій та застосування спеціальних економічних заходів щодо Турецької Республіки», вони діятимуть до скасування санкцій.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 28 листопада Росія запровадила санкції проти Туреччини, які передбачають заборону на ввезення окремих турецьких товарів, обмеження діяльності турецьких організацій в Росії, а також заборону на чартери між країнами. У свою чергу, Україна готова стати гарантом продовольчої безпеки Туреччини. Зокрема, наша держава готова збільшити поставки в Туреччину зерна, кукурудзи та олії у разі обмежень з боку інших постачальників.

Як відомо, з 1 січня 2016-го року Росія скасовує безвізовий режим із Туреччиною. У свою чергу, федеральне агентство з туризму Російської Федерації («Ростуризм»)  заборонило туроператорам продавати путівки до Туреччини. Також Росія готова згорнути спільні бізнес-проекти і відмовитися від військового співробітництва з Туреччиною через інцидент із російським бойовим літаком Су-24.

25 листопада над Сирією був збитий фронтовий бомбардувальник Су-24 російської авіагрупи. За даними турецької влади, російський літак, перед тим як його збив турецький винищувач F-16, не реагував на попередження. Літак впав в сирійській провінції Латакія біля кордону з Туреччиною, де базується російська авіація.

Читайте: Обама пообіцяв допомогти Ердоґану помиритися з Путіним

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ