санкції,
США запровадили нові санкції проти українських і російських бізнесменів і політиків

«Адміністрація Обами запровадила нові санкції проти українських і російських бізнесменів і політиків, близьких до Владіміра Путіна, що має продемонструвати підтримку Києву, але може ускладнити спроби США співпрацювати з Москвою в питанні припинення війни в Сирії», – пишуть журналісти The Wall Street Journal.

У вівторок Міністерство фінансів США заявило, що завдання санкцій – змусити Росію дотримуватися дипломатичних угод, спрямованих на стабілізацію ситуації в Україні, і вивести війська з Криму. Найбільш значущі, з політичного погляду, заходи спрямовані проти компаній, контрольованих людьми з найближчого оточення Путіна, зокрема, Гєннадієм Тимченком та Борісом і Аркадієм Ротенбергами, зазначають автори статті.

«Якщо сприймати санкції проти його друзів поважно, то треба запровадити заходи проти їхніх підставних компаній, а також їхніх агентів та партнерів, – заявив високопоставлений чиновник США. – Саме це ми і зробили».

Американських чиновників давно турбувало, що ефект від торішніх санкцій виявився слабеньким: особи, котрі потрапили в чорний список, змогли передати свої активи іншим людям.

«Наприклад, Тимченко продав свою частку в трейдері Gunvor всього за кілька днів до того, як опинився під санкціями в березні 2014 року. Це вивело Gunvor, в якому, як стверджує Мінфін США, зберігаються деякі особисті вклади Путіна, з-під дії американських органів регулювання», – йдеться в статті.

І Gunvor, і Тимченко заперечують будь-які фінансові зв’язки з російським президентом, уточнюють журналісти. Брати Ротенберги, які почасти розбагатіли на отриманні держконтрактів, також вжили заходів щодо захисту своїх активів від санкцій, підкреслює Мінфін США.

The Wall Street Journal зазначає, що санкцій також зазнали чиновники адміністрації колишнього президента України Януковича, лідери сепаратистів і компанії, що мають бізнес у Криму. З-поміж них опинилися обвинувачені США в корупції й репресіях проти учасників протестів 2014 року екс-міністри Віталій Захарченко та Дмитро Табачник.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 21 грудня Європейський Союз затвердив рішення про продовження санкцій проти Росії ще на шість місяців.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ