РФ
Скорочення інвестицій та припливу капіталу на ринок держборгу утричі збільшують ефект санкцій

Комбінація двох шоків, яких зазнала економіка Росії, – фінансових санкцій та падіння цін на нафту – за 2014-2017 рр. коштуватиме їй 0,6 трлн. доларів. Такими є дані підрахунків Євсєя Гурвича та Іллі Прилепського з «Економічної експертної групи», пишуть Ведомости.

Втрати від фінансових санкцій складуть близько 170 млрд. доларів, недоотримані доходи від нафтогазового експорту – близько 400 млрд. доларів. При цьому оцінки втрат капіталу від санкцій розраховані виходячи з ціни нафти 50 доларів за барель.

Згідно з підрахунками експертів, в цілому скорочення валового припливу капіталу оцінюється приблизно в 280 млрд. доларів за 3,5 року, зокрема, близько 85 млрд. доларів – прямих інвестицій. При цьому опосередкований вплив санкцій – їх фактичне поширення на всіх, а не тільки на ті компанії і банки, які включені в санкційні списки, – обумовлює три чверті цих втрат. Скорочення прямих іноземних інвестицій, зниження можливостей для позик, зменшення припливу капіталу на ринок держборгу збільшують безпосередній ефект санкцій приблизно втричі, пишуть Гурвич і Прилепський.

Як зазначають аналітики, санкції впливають на приплив капіталу незалежно від ціни нафти, однак при її падінні їх ефект зростає, і навпаки – економіка під санкціями страждає від нафтового шоку сильніше.

Як повідомлялося, після зняття міжнародних і двосторонніх санкцій з Ірану вперше з листопада 2003 року котирування опустились нижче 29 доларів за барель. Поки в США відмовляються від марки North Dakota Sour, який традиційні замовники відтепер погоджуються купувати тільки з доплатою, уряд РФ готує свою економіку до ціни бареля нафти Urals в 25 доларів.

Водночас світові санкції, низькі ціни на нафту і рубль, що падає, загрожують Росії дефолтом. Багато експертів вважають, що заради порятунку економіки Кремль змінить агресивну політику і почне виконувати Мінські домовленості, поступово відходячи від українського Донбасу.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ