Ніколя Саркозі
Саркозі знов опинився в епіцентрі скандалу з виборчою кампанією-2012

Екс-президент Франції Ніколя Саркозі став підозрюваним у кримінальному провадженні щодо президентської кампанії 2012 року. У справі почалося нове розслідування щодо її фінансування. Про це повідомила прокуратура країни, передає ВВС.

Офіційні звинувачення Саркозі наразі не висунули.

Екс-президента Франції допитували весь день 16 лютого в суді. Йдеться про слідство у справі PR-агентства Bygmalion, яке займалося інформаційним супроводом виборчої кампанії Саркозі. За даними слідства, частина фінансування здійснювалася за підробленими рахунками з метою приховати перевищення максимально допустимого законом бюджету кандидата в президенти. За деякими оцінками, сума проведених через Bigmalion коштів сягає близько 10-11 мільйонів євро.

2013 року Конституційний суд Франції постановив, що на президентську кампанію Саркозі в 2012 року було витрачено більше коштів, ніж дозволяє в даному разі закон. Це рішення суду означає, що партія, яка висунула його, не могла розраховувати на компенсацію витрат, а крім того, повинна була ще й виплатити штраф.

Скандал навколо Bygmalion розгорнувся з подачі адвоката, який публічно визнав факт махінацій з рахунками і заявив, що вони здійснювалися на прохання партії та за пропонованою нею схемою. Нинішня справа пов’язана з тим, що, як вважають правоохоронні органи, штраф, стягнутий судом, повинен був платити саме Саркозі, а не його партія «Союз за народний рух».

Як відомо, це не перший скандал з передвиборчою кампанією Саркозі. Так, раніше поліція провела обшуки у екс-глави МВС країни Клода Геана у справі про фінансування лівійським лідером Муаммаром Каддафі виборчої кампанії Саркозі в 2007 році. У березні 2012 року незалежне інформаційне агентство Mediapart опублікувало документ, в якому йшлося, що Каддафі нібито передав Саркозі на його передвиборну кампанію 50 мільйонів євро.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ