Саудівська Аравія витісняє РФ з нафтового ринку Польщі
Саудівська Аравія витісняє РФ з нафтового ринку Польщі

Найбільший виробник нафти у світі – Саудівська Аравія – почала постачання нафти в Польщу через порт Ґданськ. Про це повідомив глава «Роснєфті» Ігор Сечін, пише Рейтер.

«Саудівська Аравія вперше вийшла на ринок Польщі з поставками сировини через Ґданськ», – сказав Сєчін. Глава «Роснєфті» не назвав обсяг поставок саудівської сировини до Польщі, де вона конкуруватиме з російською, але уточнив, що вартість арабської нафти нижча за російську сорту Urals. «Саудівська Аравія активно демпінгує, що є також елементом зміни світових цін. Безумовно, боротьба за ринки є на цьому етапі одним з ключових чинників», – сказав Сєчін 13 жовтня.

Як повідомило джерело в торгових колах, перший вантаж прийшов в Ґданськ 21 вересня. Він підтвердив, що Саудівська Аравія продає сировину дешевше Urals. «Польща отримала як мінімум три партії. Знижка на Brent просто чарівна», – сказало джерело. Саудівська нафта пішла на нові ринки напередодні загострення конкуренції через повернення ресурсів Ірану після скасування санкцій. «Вони хочуть застовпити частку на ринку, зокрема, в Польщі, перед тим як повернеться Іран», – вважає співрозмовник.

Російська нафта Urals втрачає позиції на нафтовому ринку Європи через приплив дешевших сортів з Близького Сходу, і цей тиск безупинно наростає, говорять трейдери та аналітики. Протягом останніх місяців інша країна Євросоюзу – Угорщина – збільшила купівлю нафти іракського Курдистану замість Urals, і витіснення російського сорту з одного з традиційних ринків в умовах низьких міжнародних цін на сировину стало також першим підтвердженням початку великих поставок в Європу курдської нафти, видобуток якої швидко зростає.

Читайте: Російський мільярдер Фрідман залишився без газових родовищ через санкції ЄС

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ