Савченко
Савченко назвала три важливі кроки для вирішення конфлікту на Донбасі

Народний депутат Надія Савченко озвучила три важливі кроки для врегулювання конфлікту на Донбасі, а також заявила, що готова йти на прямі переговори з ватажками «ДНР/ЛНР». Про це вона заявила в ефірі «Радіо-Ера».

Так, за її словами, Мінські угоди вдалі тим, що вони «зупинили шквал вогню». Савченко також переконана, що політична складова є першочерговою для вирішення конфлікту на тимчасово окупованій території.

«Необхідно переконати сусіда, що він вчинив недобре, «не по-братськи», як вони люблять говорити. Я хочу знайти спільну мову з цими людьми. Не все можна пробачити, але все потім шліфується законами, судами і справедливістю. Я не хочу перетворювати це на криваву бійню», – заявила Савченко.

Ведучий ефіру «Радіо-Ера» запропонував Надії Савченко назвати три важливі кроки для вирішення конфлікту на Донбасі.

«По-перше, продовжити санкції проти Росії, якщо вона ще не зрозуміла, що їй потрібно піти. Друге, вийти на прямий зв’язок, без Мінських угод, з представниками «ДНР/ЛНР». Вийти на прямий внутрішній зв’язок з ними без третьої та четвертої сторони», – сказала Савченко.

На уточнення про те, чи вважає нардеп можливими прямі переговори між Президентом Порошенко і Захарченком, Савченко відповіла: «Я вважаю, що Плотницкий і Захарченко можуть позиціонуватися як народні депутати від «ЛНР» і «ДНР». Я як депутат готова з ними говорити».

Третій крок для врегулювання ситуації на Донбасі, Савченко визначила таким чином: «Давайте посміхатися один одному, і у нас все вийде».

Варто зазначити, що ці сенсаційні заяви української льотчиці та народного депутата викликали шквал критики, адже подібні заяві йдуть врозріз із затвердженою позицією України та її міжнародних партнерів.

«Саме таких переговорів за участю лідерів сепаратистських угруповань 2 роки домагається Кремль. Єдине, хотілося б сподіватися, що це помилка від незнання предмета, ніж навмисний вчинок врозріз з національними інтересами України. Хотілося б почути з цього приводу роз’яснення «Батьківщини», чи є це особистою точкою зору народного депутата Савченко або всієї партії», – пише політтехнолог, директор компанії Berta Communications Тарас Березовець на своїй сторінці в Facebook.

«Вчора представник «Самопомочі» закликала відкинути «тиск заходу», вийти з мінського процесу та назвати «війну війною». Сьогодні перший номер «Батьківщини» депутат Савченко оголосила іншу альтернативу мінським угодам – відкинути і Захід, і Росію та піти на прямі «переговори» з «депутатами» Захарченком та Плотницьким. А які мудрі альтернативи проклятим Мінських домовленостям знаєте ви?» – іронізує директор Міжнародного інституту демократій Сергій Таран.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ