52_main
Савченко заявила, що якщо українці хочуть, то вона готова стати президентом

Українська льотчиця, звільнена з російського полону, Надія Савченко не вважає Мінські домовленості достатньо ефективними, але каже, що без них «ситуація була б набагато гірша». Про це вона сказала під час великої прес-конференції в Києві, пише Українська правда.

«Я не скажу, що вважаю їх достатньо ефективними. Добре, що вони загасили полум’я, яке на той час горіло дуже боляче для всіх. Стріляти стали менше. Дякую за це «мінським». Хоча, дякую за це людям, які почали думати головою перед тим, як натиснути на курок», – сказала Савченко.

Також вона вважає, що на Донбасі точиться справжня російсько-українська війна.

«Назви дають політики, але як би війну не назвати, її суть не змінюється. Це російсько-українська війна. Це не громадянська війна. Ворог – Росія. Є противники – це ті, хто задурені Росією, яких називають сепаратисти чи ополченці. Але є ворог – це Росія», – заявила льотчиця.

Щодо можливості виборів на тимчасово окупованих територіях Савченко вважає, що їх не можна проводити, поки не повернули контроль за кордоном.

«Якщо у нас будуть відкриті кордони і в нас буде багато радників, то ми довибираємося», – зазначила вона.

Савченко наголосила, що вдячна кожній людині, яка доклала руку до її звільнення, зокрема, президенту Петру Порошенку.

На запитання, як їй вдалося витримати 2 роки ув’язнення, вона зазначила наступне: «Напевно, лише нормальна психологічно людина може витримати весь цей тиск».

Також Савченко наголосила, що не вважає себе героїнею, оскільки «є люди, які витримали в житті й гірші в’язниці».

Вона також пообіцяла працювати у Верховній Раді у фракції «Батьківщини» та порадила кожній фракції взяти по одному політв’язню.

«Я дякую «Батьківщині», що вони взяли мене у список, коли я сиділа у в’язниці. Це було б добре, якби інші партії теж взяли у списки хоч по одному політв’язню. Щоби ми показали, що ці люди, які в Україні герої, в Росії сидять по тюрмах», – заявила парламентарій.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Савченко заявила про президентські амбіції.

Як відомо, 27 травня у«Палаці «Україна» в малій залі перед сотнями телекамер відбувається прес-конференція Надії Савченко. Там знаходяться народні депутати і прихильники, також виведений великий вуличний екран для трансляції заходу.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Надія Савченко повернулася додому 25 травня, провівши майже два роки в російському полоні.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ