Савченко
Савченко можуть звільнити впродовж півроку

Заява Міністерства юстиції РФ щодо можливого повернення льотчиці, народного депутата Надії Савченко до України після вироку суду свідчить про те, що російські суди є «кишеньковими», і обвинувальний вирок українській льотчиці вже готовий. Про це 1 жовтня на брифінгу заявив міністр юстиції України Павло Петренко, передає УНІАН.

«Мінюст РФ ще раз підтвердив, що в Росії судова система та суди є кишеньковими. Така заява ще до того, як ще немає вироку щодо Надії, з боку російського суду говорить тільки про одне – що цей вирок вже є заготовлено і він точно є обвинувальним, він вже написаний», – заявив Петренко. Він також наголосив, що такі заяви Мінюсту РФ є «далекими від суті юстиції». «Їм повинно бути соромно за те, що вони дозволяють собі такі заяви до того, як ще немає вироку суду», – наголосив міністр. Він також зазначив, що українська влада зі свого боку зробить все, щоби Савченко, «як одну з заручниць російського режиму, повернути в Україну».

У свою чергу, адвокат Савченко Микола Полозов заявив, що вирок у справі відбудеться або наприкінці нинішнього року, або на самому початку наступного. «Ми впевнені, що він буде обвинувальним», – сказав він. За його словами, після завершення необхідних юридичних процедур українську героїню можуть передати українській стороні.

Нагадаємо, 1 жовтня у Міністерстві юстиції РФ заявили про можливість розгляду питання екстрадиції Надії Савченко до України після ухвалення їй вироку. При цьому у російському відомстві заявили, що питання можливої видачі Савченко Україні після вироку може обговорюватися за обов’язкової умови визнання Україною рішення російського суду, а також гарантій покарання засудженої на батьківщині.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 22 вересня Донецький міський суд Ростовської області Росії розпочав розглядати по суті справу Савченко. Українській льотчиці загрожує до 25 років позбавлення волі. 29 вересня Савченко дала свідчення в суді та повідомила, що в день обстрілу російських журналістів забирала поранених з українських блокпостів.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ