Савченко
Савченко присудили премію ще у березні

У Люблині Надії Савченко вручили статуетку «Орел» нагороду імені Яна Карського. Журі нагороди відзначило українку «За силу духу в боротьбі за людську гідність і честь», передає Польське радіо.

or³y Jana KarskiegoНа церемонії Савченко подякувала за підтримку, яку отримала від Польщі вона особисто і вся Україна, і попросила вибачення за образи і непорозуміння, що виникали між двома народами у минулому.

Nadia Sawczenko, Krzysztof ¯uk, Jacek WoŸniakСвоєю чергою секретар Товариства Яна Карського, що присуджує нагороду «Орел», Яцек Возьняк нагадав, що Ян Карський теж був в’язнем «совєтів» на польській землі, а потім дивом «уникнув долі кільканадцяти тисяч польських офіцерів, знищених Сталіном в Катині». Карському вдалося втекти до Варшави, де він боровся за Польщу.

Савченко присудили премію ще у березні. У листі до польської сторони з в’язниці в Росії вона подякувала за нагороду, відзначивши, що це для неї велика честь, і пообіцяла, що приїде за нагородою особисто.

Ян Карський – учасник польського руху опору, Праведник світу. Нагорода «Орел» Яна Карського призначається з 2000 року. Карський говорив, що хотів би, аби нагорода потрапляла до тих, «які гідно про Польщу вміють клопотатися» та ті, які «не є поляками, але бажають Польщі добра».

Нагороду було призначено, зокрема, Яцеку Куроню, Лєху Васенсі, посмертно Борисові Немцову.

Читайте: Савченко за рік полону заробила півмільйона гривень

БЕЗ КОМЕНТАРІВ