Савченко
На думку Савченко, на референдум варто винести питання блоковості або позаблоковості України та членства у НАТО

Народний депутат Надія Савченко зробила чергову суперечливу заяву. Вона запропонувала провести загальнонаціональний референдум щодо питання федералізації України. Про це нардеп заявила в ефірі телеканалу NewsOne.

Окрім того, за її словами, на референдум варто винести питання блоковості або позаблоковості України та членства у НАТО.

«Запрограмуйте владу, дайте їм чіткий вектор. Поставте два питання – блокова чи не блокова. Друге питання – Україна, на що однакова відповідь. Влада прийшла на місця, їй вистачає, ні? Донбас вимагає для себе більше влади. Децентралізація, федералізація або винайдіть якусь іншу структуру, більш грамотну, з більш глибоким підходом. Поставте питання про децентралізацію і федералізацію на голосування, дайте людям висловитися», – сказала депутат.

«І я вам скажу, що Захід і Схід скажуть одне – що вони точно не хочуть бачити президента, який все тримає в своїх руках. Вони не хотіли бачити Януковича, вони його послали, купили квиток до Московії. Кожному президентові куплять квиток в один кінець, якщо він не буде слухати народ», – додала вона.

Савченко також вважає, що необхідно провести соціологічне дослідження з питань децентралізації та орієнтуватися на волю народу, «щоб об’єднати країну, а референдум проводити після того, як буде закрито кордон, але перед тим, як будуть проведені вибори в ОРДЛО.

Як відомо, офіційна позиція Петра Порошенка з приводу місцевих виборів в ОРДЛО передбачає проведення голосування під контролем озброєної місії ОБСЄ.

Ці питання є предметом гострої дискусії в українському суспільстві та політикумі. Жодних відповідних законопроектів, як запевняє спікер Верховної Ради Андрій Парубій, у парламенті не зареєстровано.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, нещодавно Савченко зробила кілька заяв, які викликали шквал критики. Зокрема, вона озвучила три важливі кроки для врегулювання конфлікту на Донбасі, а також заявила, що готова йти на прямі переговори з ватажками «ДНР/ЛНР». 

Пізніше вона заявила, що якщо Захід надасть Україні військову допомогу, а саме зброю, то це може призвести до початку Третьої світової війни.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ