Льотчиця Надія Савченко
Льотчиця Надія Савченко

Незаконно ув’язнена в Росії українська льотчиця Надія Савченко у СІЗО пише книгу. Про це під час акції до дня народження Надії у центрі Києва у понеділок, 11 травня, сказала її сестра Віра Савченко, передає Укрінформ.

«Зараз я займаюся її книгою. Надя пише книгу про всі ці події, які відбулись: про початок АТО до в’язниці. Спогади про миротворчу місію в Іраку. Про жінку в армії… Надя хоче, щоби ця книга коштувала 30 грн, щоби вона була доступна для всіх», – розповіла Віра.

За її словами, вже є намір перекласти цю книгу німецькою, французькою, англійською мовами. «Я була в цих країнах і бачила цікавість до справи Надії місцевого населення, не лише діаспори», – зауважила сестра Савченко.

Тим часом Українська правда опублікувала уривок із книги, яку почала писати Надія Савченко. Як зазначається, у день її 34-річчя видання LaRegleduJeu одночасно з українським KyivPost та американською редакцією HuffingtonPost публікує початок тексту, який Надії вдалося передати з місця ув’язнення через свою сестру.

Зокрема, українка так пояснює, чому взялася за перо: «Ніколи не хотіла бути письменником, чи написати книгу, скільки б мене на це не підбивали. Пережитого життя все одно не описати, та й кому воно потрібно, крім самої людини… Але як подумала, на скільки запитань довго і нудно доведеться відповідати, якщо виживу і вирвуся на волю… Що подумала: краще один раз написати, поки є час, ніж сто разів повторювати… Працювати треба починати! Мені вже й так у Верховній Раді три місяці прогул ставлять! А українці, які мені дали довіру, своїм голосом показали, що чекають від мене дій! Отож вирішила, що папір марати в тюрмі буду! Часу тут вдосталь».

Нагадаємо, Савченко перебуває в російському СІЗО від літа 2014 року. У грудні вона оголосила голодування на знак протесту проти затримання. 5 березня адвокати українки повідомили, що вона вирішила частково припинити голодування, якого дотримувалася понад 80 днів. Згодом Савченко відновила голодування.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ