Надія Савченко заявила, що одним з її викрадачів є колишній співробітник Кремля і помічник Суркова
Надія Савченко заявила, що одним з її викрадачів є колишній співробітник Кремля і помічник Суркова

Одним із викрадачів української льотчиці Надії Савченко є помічник радника Президента Росії Владіслава Суркова, колишній співробітник Адміністрації Президента РФ Павєл Карпов. Про це 1 лютого повідомив один з її адвокатів Микола Полозов у Twitter.

«Людина, яку впізнала Надія, – Павєл Карпов», – заявив він, зазначивши, що «помічник В.Ю.Суркова, колишній співробітник Адміністрації Президента РФ Павєл Карпов – один з викрадачів Савченко».

Савченко упізнала Карпова у водієві, який був за кермом автомобіля «Нива». На ньому її 23 червня вивозили до Росії. З цим водієм спілкувався Плотницький, йому ж той передав документи та телефон Савченко. Українську льотчицю здивувало, що Плотницький розмовляв з водієм як з головним.

Полозов також зазначив, що захист має інформацію, що 18 червня – на наступний день після взяття Савченко в полон – Павєл Карпов говорив по телефону з Болотовим про Савченко як про «жінку-снайпера».

Суд долучив фотографію Карпова до справи.

Павєл Карпов
Павєл Карпов

Як відомо, 22 вересня Донецький міський суд Ростовської області Росії розпочав розглядати по суті справу Савченко. Справу розглядає колегія з трьох суддів. Надії загрожує до 25 років позбавлення волі. Її звинувачують у причетності до вбивства двох журналістів і незаконному перетині російського кордону. Вона всі звинувачення відкидає.

У середині грудня суд продовжив арешт українки до 16 квітня. Після цього вона на знак протесту оголосила голодування.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ