ugol_12
Компанія «Донбасенерго» закуповувала вугілля на шахті «Жданівська», розташованій в окупованому місті Жданівка Донецької області

Служба безпеки України офіційно дозволила компанії «Донбасенерго», яку пов’язують із родиною президента-утікача Віктора Януковича, співпрацювати з терористами. Про це йдеться у розслідуванн програми Наші гроші з Денисом Бігусом.

Компанія «Донбасенерго» закуповувала вугілля на шахті «Жданівська», розташованій у місті Жданівка Донецької області – на підкотрольній терористам території. «Сепаратистською» шахтою керує Руслан Дубовський.

22 січня 2015 року СБУ видає наказ №27, а при ньому – додаток № 5. Це так званий дозвільний список підприємств, із якими можна співпрацювати. В цей список внесли і шахту «Жданівську». Причому вона залишається у «дозвільному» списку аж до 12 червня 2015 року. Підприємства виключили з цього списку лише після зміни керівника СБУ.

5_uctpd12«18 червня пішов з посади голова СБУ Валентин Наливайченко. Формально Наливайченко був на посаді, коли формувався наступний список. Проте неформально у відомство в той час уже заходила команда нового голови СБУ Василя Грицака», – йдеться у матеріалі.

Згідно з результатами розслідуванням, 27 січня 2015 року Верховна Рада визнає «ДНР» терористичною організацією. А за місяць очільник угруповання «Донецька народна республіка» підписує указ про призначення керівника «Жданівської» Дубовського в.о. «міністра вугілля та енергетики ДНР».

«3 липня 2015 року, в день призначення Грицака головою СБУ на підконтрольній Україні донецькій території одразу зупиняють 260 вагонів, які везли «Донбасенерго» вугілля з шахти «Жданівська». Мовляв, енергокомпанія співпрацює з терористами, а, отже, має бути покарана. В ГПУ та НАБУ згодом почнуть досудові розслідування. Проте, очільник «Донбасенерго» Едуард Бондаренко піде у Печерській суд до судді Олега Білоцерківця. І там доведе, що договори на купівлю вугілля підписувалися ще у листопаді 2014 року, коли «ДНР» не була терористичною організацією, не існувало дозвільних списків. А коли вони з’явилися, то шахту «Жданівська» внесла в ці списки сама ж СБУ. І тепер «Донбасенерго» на законних підставах забирає у «Жданівської» своє вугілля. Після чого суд ухвалив рішення на користь енергокомпанії та зняв арешт із його 260 вагонів вугілля», – йдеться у матеріалі.

Нагадаємо, у вересні 2016 року Національний антикорупційне бюро (НАБУ) отримало судовий дозвіл на тимчасовий доступ до документів «Донбасенерго» щодо закупівлі вугілля та експлуатації вагонів. Так, в Бюро взялися за розслідування щодо зловживання службовим становищем посадовими особами Військової прокуратури в інтересах ПАТ «Донбасенерго» під час зняття арешту з 18 тисяч тонн вугілля. НАБУ отримало заяву, в якій стверджувалося, що в 2015 році посадові особи Слов’янської ТЕС ПАТ «Донбасенерго» закупили в ТОВ «Енергоінвест Трейдинг» 214 вагонів вугілля майже на 70 мільйонів гривень. При цьому вартість палива була завищена втричі. Саме ж вугілля «Енергоінвест Трейдинг» купив у ПАТ АП «Шахта «Жданівська» на окупованій території Донецької області.

За рік до цього, 15 вересня 2015-го, міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин заявив, що Україна готова закуповувати вугілля із зони проведення антитерористичної операції (АТО) по 1,1 тисяч гривень за тонну.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ