У СБУ спростовують заяви про катування полонених
У СБУ спростовують заяви про катування полонених

Служба безпеки України готова до діалогу з міжнародними організаціями, зокрема і з Amnesty International, щодо умов перебування затриманих в Україні. Про це повідомляє ВВС-Україна.

«Враховуючи оприлюднений звіт Amnesty International про застосування сторонами конфлікту на сході України катувань до полонених, СБУ пропонує провести зустріч з представниками цієї організації», – йдеться у заяві, оприлюдненій СБУ. При цьому в Службі безпеки наполягають, що «ні у СБУ, ні в Україні не утримується жодних полонених».

У СБУ запевнили, що затримують осіб, які підозрюються у посяганні на основи державної безпеки, діях, направлених на зміну конституційного ладу чи захоплення державної влади або вчиненні інших правопорушень, та застосовують до них запобіжний захід у вигляді утримання під вартою. Наголошується, що всі міжнародні й українські правозахисні організації мають можливість доступу до затриманих.

Нагадаємо, Amnesty International 22 травня опублікувала звіт, де заявила, що має нові докази знущань та вбивств полонених обома сторонами у конфлікті, що триває на сході України. Доповідь містить свідчення, отримані від колишніх полонених протягом весни цього року. 17 із них перебували в полоні бойовиків так званих «ДНР» і «ЛНР», 16 – утримували українські військові та представники інших правоохоронних органів України, включно з СБУ.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ