Олена Лукаш
Олена Лукаш

Служба безпеки України затримала екс-главу Міністерства юстиції України часів президентства Януковича Олену Лукаш, повідомила речник СБУ Олена Гітлянська.

«На 15:00 скликаємо брифінг у зв’язку із затриманням Службою безпеки України Олени Лукаш, яка перебувала в розшуку за причетність до злочинів проти Майдану», – написала Гітлянська на своїй сторінці в Фейсбук.

Олена Лукаш в 2013-2014 роках обіймала посаду міністра юстиції України в Кабміні Миколи Азарова. 27 лютого 2014 була відправлена у відставку з поста міністра юстиції України.

У жовтні 2013 року, обіймаючи посаду міністра юстиції, дала вказівку в.о. генерального директора ДП «Інформаційний центр» Міністерства юстиції внести незаконні зміни в комп’ютерні програми, що забезпечують функціювання єдиних і державних реєстрів. Внаслідок таких дій у роботі реєстрів відбулися збої, що призвело до несанкціонованого блокування інформації та спотворення процесу її обробки.

Генеральна прокуратура України 28 лютого 2014 зажадала від МВС і СБУ протягом 10 днів затримати Лукаш за підозрою в розстрілі активістів на Майдані Незалежності в Києві з 18 по 22 лютого. 28 травня 2015 заступник Генерального прокурора України повідомив Лукаш про підозру.

За даними відомства, внесено відомості в ЕРДР про вчинення Лукаш кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 367 (службова недбалість), ч. 2 ст. 361 КК України (несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин, автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку), пов’язаних з припиненням роботи всіх єдиних і державних реєстрів інформаційної мережі Міністерства юстиції України.

6 червня Європейський Союз опублікував у Офіційному журналі рішення про продовження санкцій проти трьох колишніх українських чиновників, серед яких значиться і Лукаш. Санкції проти були продовжені ще на 9 місяців. У серпні Печерський районний суд Києва заарештував три квартири, що належать Лукаш. 10 вересня 2015 СБУ оголосила Лукаш в розшук. За даними ЗМІ, вона перебувала в Росії.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ