Народний депутат (фракція «Самопоміч»), колишній командир батальйону «Донбас» Семен Семенченко заявив, що бійці батальйону отримали наказ залишити Маріуполь і відійти до Запорізької області.

«Батальйон «Донбас» отримав письмовий наказ перекинути низку підрозділів до іншого місця дислокації. У… Запорізьку область… Біг по граблях – улюблений вид спорту для військово-політичного керівництва України», – написав Семенченко на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

Він висловив переконання, що основна причина поразки українських військ у Дебальцевому – відсутність резервів, оскільки бригада ЗСУ, що йшла на допомогу Іловайській групі – запізнилася.

«І ті ж самі люди, які роблять все, щоби справа Іловайська потрапила до суду якомога пізніше, хто вже шість місяців затягує розслідування про Дебальцеве Комітетом з оборони, ті ж самі люди дають команди зараз виводити боєздатні частини. Тільки тоді це було «на парад», зараз це називається «на відновлення боєготовності» і на «навчання», – написав парламентар.

Разом з тим, Семенченко заявив, що командування батальйону та народні депутати юридично фіксують рапортами, запитами кожен крок. «У секторі постійно перебувають кілька народних депутатів і правозахисна група. Готові в будь-який момент, у разі загострення обстановки діяти швидко, за обставинами і в інтересах України… Внесли проект постанови ВР щодо демілітаризації. Чекаємо інформації з Мінська. Уважно спостерігаємо за руками наперсточників. Хлопці підвищують боєготовність в первісному місці дислокації – Маріуполі», – написав нардеп.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 23 липня лідери «нормандської четвірки» домовилися до 3-го серпня знайти рішення щодо виведення українських військових з Широкиного (під Маріуполем), яке має увійти до 30-кілометрової демілітаризованої буферної зони. 26 липня командувач сектору «М» генерал-майор Ігор Федоров заявив, що ймовірне входження п’ятисоттисячного Маріуполя в 30-кілометрову буферну демілітаризовану зону не означає виведення звідти сил АТО. Наступного дня Президент Петро Порошенко наголосив, що буферна зона на лінії зіткнення не включає місто Маріуполь.

29 липня голова Донецької військово-цивільної обласної держадміністрації Павло Жебрівський заявив, що в Генштабі розробили механізм, який дозволить убезпечити Маріуполь від нападу. За його словами, з території навколо Широкиного відводять лише важку техніку, відходити із стратегічних висот військові не збираються. Жебрівський також зазначив, що після демілітаризації Збройним Силам знадобиться близько 15 хвилин, щоб у разі наступу окупантів знову повернутися на свої позиції в Широкине, де наразі дислокується бригада морських піхотинців.

Фото Facebook

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ