Ділма Русеф
Русеф дала розпорядження перевозити її речі з президентського палацу в особисту резиденцію

Тринадцятирічне перебування президента Бразилії Ділми Русеф, яку звинувачують у фінансових махінаціях з бюджетними коштами, може добігти кінця, пише Newsru.com.

Більшість членів Сенату Бразилії виступає за імпічмент президента країни. Під час тривалого засідання 41 з 81 сенатора повідомили, що мають намір голосувати за припинення повноважень Русеф.

Після голосування, як очікується, в. о. глави держави стане віце-президент Бразилії Мішел Темер. Політик буде виконуючим обов’язки на час судового розгляду щодо Русеф, який може тривати до півроку. Потім відбудеться ще одне голосування. Якщо дві третини сенаторів підтримають імпічмент, глава держави остаточно залишить свою посаду.

Темер планує привести до присяги нових міністрів в другій половині дня в четвер. Про це повідомив його колега по Партії бразильського демократичного руху сенатор Ромеро Жука.

Раніше стало відомо, що Русеф, не дочекавшись закінчення голосування в сенаті щодо її імпічменту, дала розпорядження перевозити речі з президентського палацу в особисту резиденцію.

Тим часом в Бразилії тривають протестні акції прихильників і супротивників чинного президента.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 11 травня прихильники глави держави заявили про насильство над Конституцією і перекрили дороги в 16 штатах.

У березні мільйони бразильців вийшли на вулиці своїх міст з вимогою відставки чинного президента країни Ділми Русеф.

Очільницю держави критикують за найгірший економічний спад в країні за останні чверть століття та корупцію. Сама президент, яку у 2014 році переобрали на новий чотирирічний термін, наполягає, що добровільно вона своє крісло не полишить.

В середині квітня парламентська комісія Бразилії проголосувала за імпічмент Русеф,нижня палата парламенту це рішення. Як аргумент на користь відставки очільниці Бразилії наводилося рішення Федеральної рахункової палати країни, яка рекомендувала парламенту визнати неспроможним фінансовий звіт уряду за 2014 рік.

Раніше Русеф заявила про «змову» проти себе. Президент, якій загрожує імпічмент, натякнула, що одним з учасників уявного «перевороту» є віце-президент Мішел Темер.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ