epa01720814 The main view of Czech senate before the upper house of the Czech parliament votes for European Union's Lisbon Treaty in Prague, Czech Republic 06 May 2009. The Czech Republic - current holder of the EU's rotating presidency - is one of the last countries yet to ratify the reform treaty. The treaty cannot take effect unless all 27 EU member states ratify it. The Czech lower house voted 125 to 61 to adopt the document, aimed at streamlining EU institutions to make them more flexible after the 27-nation bloc's enlargement in recent years. EPA/FILIP SINGER
У постанові також висловлюється занепокоєння через інтенсифікацію обстрілів на Донбасі

Верхня палата парламенту Чехії ухвалила постанову щодо ситуації в Україні, в якій наголошує на необхідності припинення підтримки бойовиків з боку Росії та відновлення українського контролю над кордоном. Про це у Facebook написала віце-спікер Ради Ірина Геращенко.

У постанові висловлюється занепокоєння через посилення обстрілів на Донбасі. За неї проголосували 45 із 63 присутніх сенаторів.

«Ця постанова була підготовлена комітетом закордонних справ чеського Сенату у відповідь на наше звернення до парламентів країн ЄС», – заявила Геращенко.

«Ми дуже дякуємо Сенату Чехії та вважаємо надзвичайно важливим той факт, що оцінка дій РФ на Донбасі змінюється навіть у країнах, традиційно прихильних до Москви, що все більше європейських політиків публічно займають позицію проти російської агресії. Ми раді, що є і наш внесок у цій дипломатичній роботі, в донесенні правди про війну проти України та українців», – додала вона.

Як відомо, в ніч на 20 жовтня у Берліні понад 4 години тривали переговори «нормандської четвірки»: канцлера ФРН Анґели Меркель, президентів Франції Франсуа Олланда, України Петра Порошенка і РФ Владіміра Путіна.

Під час зустрічі лідери країн домовилися розробити «дорожню карту», яка стане основним документом з імплементації усіх Мінських угод. Також учасники «нормандської зустрічі» домовилися, що в окупованих районах Донецької та Луганської областей працюватиме поліційна місія ОБСЄ. Жодного документа за результатами зустрічі в Берліні не підписали.

У свою чергу, канцлер Німеччини Анґела Меркель зробила низку неоднозначних заяв щодо врегулювання ситуації на частині окупованого українського Донбасу. На її думку, Україна має отримати контроль над власним кордоном лише «наприкінці процесу», а питання про озброєну місію ОБСЄ слід порушити лише після запуску виборчого процесу.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ