сенцов
Венеціанський кінофестиваль підтримав Сенцова

Венеціанський фестиваль виступив на захист українського режисера Олега Сенцова, повідомляє Інтерфакс-Украіна.

«Ми хочемо висловити підтримку Сенцову, засудженому на великий термін, і зазначити, що ця заява зроблена від імені всієї світової кіноіндустрії», – йдеться в документі, поширеному в четвер прес-службою Венеціанського фестивалю. Автори заяви нагадують, що арешт Сенцова викликав протест серед діячів кінематографа. «Ще минулого року на захист Олега виступили Педро Альмодовар, Майк Лі, Стівен Долдрі, Мохсен Махмальбаф, Нікіта Міхалков, Тільда ​​Суїнтон. На попередньому фестивалі одне крісло, призначене для членів журі, простояло символічно порожнім як нагадування про Олега», – зазначають керівники фестивалю.

Під час нинішнього, 72-го Венеціанського фестивалю на захист українського режисера вже виступали український режисер Сергій Лозниця та іранський режисер Мохсен Махмальбаф. Французький режисер Крістіан Венсан перед прем’єрою свого конкурсного фільму публічно зачитав звернення кінематографічної громадськості на захист Сенцова. А іранський кінорежисер Мохсен Махмальбаф присвятив Сенцову отриманий ним на Венеціанському кінофестивалі приз імені Робера Брессона.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 25 серпня Північно-Кавказький окружний військовий суд в Ростові-на-Дону виніс обвинувальний вирок щодо українського режисера Сенцова у справі про підготовку терактів у Криму. За сукупністю злочинів Сенцов засуджений до 20 років колонії суворого режиму.

Читайте: Психіатр про вирок Сенцову: «У Путіна діє логіка покидька, який хоче, щоб його прийняли у цивілізований світ Заходу»

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ