Сепаратисти
Сепаратисти

Не встигли знайти тіло вбитого адвоката Юрія Грабовського, як у його підзахисних ГРУшників з’явився новий захисник. І доки адвокатська община відходить від шоку від вбивства Грабовського, його справу перехопив відомий відвертими сепаратистськими поглядами Валентин Рибін.

Це друга спроба Рибіна взяти Євгенія Єрофєєва та Алєксандра Александрова під свою опіку: коли російських військових затримали, вони підтвердили, що є кадровими військовими і… відмовилися від послуг Рибіна. Адвокат стверджував, що його найняла дружина Єрофєєва і навіть намагався оскаржувати свій відвід своїм же підзахисним, роблячи заяви з приводу того, що його відвели під тиском. 21 березня він таки повернувся у справу в якості адвоката.

Згадаймо, що Єрофєєву і Александрову слідство висунуло звинувачення в незаконному перетині кордону, веденні розвідувальної, терористичної, диверсійної діяльності та теракті, в результаті якого загинув сержант 92-ї окремої механізованої бригади ВСУ.

Втім, Рибін «засвітився» і у значно цікавіших справах.

Що спільного між екс-керівником ГУ СБУ часів Януковича Олександром Щеголєвим, активісткою «Росії молодой» Марією Колєдою, російським військовим Олегом Хлюпіним, сепаратистом Русланом Гаджеєвим та вищезазначених спецпризначенців Єрофєєва та Александрова?

Їх усіх захищав, захищає або намагався захищати адвокат Валентин Володимирович Рибін.

Ліцензія на сепаратизм

Ще навесні 2014 року сепаратистські сайти поширювали оголошення Рибіна із пропозицією надання адвокатської допомоги учасникам «антибандерівського спротиву».

Крім того, адвокат, судячи з його сторінок в інтернеті, має прихильне ставлення до мера Харкова Геннадія Кернеса, який активно підтримував антимайдан та виступав на площі Харкова під російськими прапорами. Втримати місто тоді вдалося лише завдяки активним діям харківських футбольних фанатів, націоналістів та патріотично налаштованої громадськості.

Валентин Рибiн пропонує правову допомогу "беркутiвцям"
Валентин Рибiн пропонує правову допомогу “беркутiвцям”

Загалом Валентин Рибін не приховує своїх поглядів ні у коментарях в суді, ні на сторінках в соцмережах. Він вважає Геннадія Кернеса «лучшим», вплітає донечці до волосся георгіївські стрічки і не цурається носити їх сам.

На засіданнях, в яких бере участь адвокат Валентин Рибін можна щоразу бачити його батька, Володимира Рибіна. Він знімає на відеокамеру перебіг засідань та розміщує їх на ютуб-каналі із власною закадровою озвучкою характерного змісту. На відеороликах щоразу можна бачити тривалі виступи адвокатів, і, за дивним збігом обставин, до опублікованого запису вкрай рідко потрапляє позиція прокуратури. Крім того, Рибін-старший не приховує власного ставлення до цілісності України, публікуючи на власній сторінці записи про те, що Донбас це Росія. В особистій інформації у нього вказане місце народження Хабаровськ, Росія, а також колишнє (?) місце роботи «офіцер в МО СССР», та навчання Ленінградське вище училище залізничних військ та військових сполучень ім. М.Фрунзе (нині Військово-транспортний університет залізничних військ РФ).

Валентин Рибiн iз сiм'єю
Валентин Рибiн iз сiм’єю

Дружба та братство – найбільше багатство

А тепер детальніше про тих, кого так ревно захищає київський адвокат.

Руслана Гаджиєва затримали під час виконання обов’язків механіка-водія танку в складі сепаратиського угрупування «Август». Решта складу його екіпажу та екіпажів інших танків з його колони були ліквідовані під час бою з українськими військами. За словами Гаджиєва, російські поліцейські поставили йому ультиматум: або сісти до в’язниці за угон автівки, або два тижні провести в російському місті Донецьк, приводячи до ладу колону військової техніки РФ.

Нещодавно адвокат Рибін їздив на суд до Гаджиєва. Він записав відеоролик про цю поїздку, в якому дякував раднику посла РФ в Україні Олексію Грубому за фінансову допомогу.

Подяка
Подяка

Про участь Рибіна в долі Марії Колєди стало відомо нещодавно. На брифінгу СБУ з приводу активіста блокади Криму, керівника ЦК «Азов-Крим» Стаса Краснова, якого обвинувачують в шпіонажі, підготовці терактів та незаконному зберіганні зброї, було продемонстроване фото Колєди під час допиту, на якому вона нібито зізналася, що Краснов передавав їй зброю. Поруч із Марією можна впізнати пана адвоката.

Це фото в твітері СБУ: https://twitter.com/ServiceSsu/status/705417594749247488

Рибiн i Колєда
Рибiн i Колєда

Ще одним підзахисним Рибіна є старший розвідник ГРУ Олег Хлюпін. Росіянин свого часу зізнався, що «підзаробити» в Україні йому запропонував воєнком. Правда, потім передумав і заявив, що покази дав під тиском після побиття, а насправді він – звичайний водій і приїхав він до Луганської області, щоб забрати сліпого батька.

Цікаво, що коментуючи цю справу, директор департаменту інформації РФ Марія Захарова на брифінгу дала свою оцінку діяльності Рибіна: «В начале мая по нашей инициативе к делу россиянина в качестве защитника был введен опытный украинский адвокат Валентин Рыбин. Он является учредителем организации “Фонд правового содействия иностранцам “Одиссей”. Его фонд защищал и защищает многих российских и, ну, в том числе и украинских граждан, которые обвиняются на Украине в связи с событиями на востоке страны».

Чи не єдиний українець у списку «політичних» підзахисних адвоката – екс-керівник СБУ Олександр Щеголєв, причетного до зачистки Майдану під час Революції Гідності. На засіданнях захисники щоразу посилаються на процесуальні помилки, що, на їхню думку, були допущені слідством та суддею Карабанем, який в серпні змінив Щеголєву запобіжний захід з домашнього арешту на тримання під вартою.

Сам адвокат Рибін не приховує свого ставлення до учасників Революції, яке регулярно висловлює на своїй інтернет-сторінці, в судових промовах та спілкуванні із громадськістю.

У результаті лишається відкритим питання, законам якої країни служить адвокат Валентин Рибін. Чи є коректним та етичним для слуги закону виступати на боці сепаратизму – вирішувати вам.

Ольга Олександрівська спеціально для Інформаційного Акцента

БЕЗ КОМЕНТАРІВ