Будівництво газопроводу «Турецький потік»
Будівництво газопроводу «Турецький потік»

Президент Сербії Томіслав Ніколіч заборонить будувати на своїй території трубопровід «Турецький потік», оскільки його країна не користуватиметься цим газом. Про це повідомляє Хвиля.

При цьому він зазначив, що рішення Росії відмовитися від реалізації проекту «Південний потік» може стати проблемою для енергобезпеки його країни. За словами Ніколіча, у разі реалізації «Південного потоку» Сербія стала би транзитною країною, через яку газ би надходив до ЄС.

«Ми повинні були бути вузлом і країною-транзитером газу. Тож прибуток від транзиту блакитного палива через територію Сербії був би значним», – пояснив він та нагадав, що з Росією вже була досягнута домовленість про те, що Москва на кредитній основі фінансуватиме будівництво «Південного потоку» на території Сербії, а Белград погашатиме кредит з доходів від транзиту газу.

Говорячи про «Турецький потік», Ніколич зазначив, що «цей трубопровід повинен піти з Греції в Сербію, але в цьому випадку сербська сторона повинна буде вже сама фінансувати будівництво своєї ділянки трубопроводу, що не буде транзитною країною і  купуватиме газ як простий споживач».

Нагадаємо, «Турецький потік» складатиметься з чотирьох ниток. «Газпром» планує транспортувати по ньому паливо в країни південно-східної Європи.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ