Александр Вучич
Александр Вучич

Сербія не в змозі приєднатися до рішення Євросоюзу про санкції щодо Росії, через те, що це матиме економічні наслідки для країни. Про це заявив прем`єр-міністр Сербії Александр Вучич в інтерв`ю німецькій газеті Die Welt, передає Європейська правда.

«Підтримка санкцій проти Росії має економічні наслідки, і Сербія не в змозі з ними впоратися. Ми повинні забезпечити наше економічне виживання. Адже ми досі за межами ЄС, і ніхто не допомагає нам», – зазначив Вучич. Водночас сербський прем`єр підкреслив, що його країна прагне вступити до Євросоюзу. «Ми просунулися в діалозі з Пріштиною, ми провели болючі економічні реформи та ініціювали заходи жорсткої економії. Бєлград зробив це без тиску ззовні», – сказав він.

Також Вучич підкреслив, що Сербія не збирається відмовлятися при цьому від зв`язків з Росією. «Ми зацікавлені в добрих стосунках з Москвою – це не є чимось ганебним», – додав він. Прем`єр повідомив, що на зустрічі з Владіміром Путіним на параді в Москві він заявив президенту РФ про прагнення Сербії вступити в ЄС.

Нагадаємо, прем’єр Сербії Александр Вучич заявляв, що ніхто не може наказувати його країні, запроваджувати чи не запроваджувати санкції щодо Росії. Перед цим єврокомісар з питань політики сусідства та розширення Йоханес Хан під час свого візиту до Сербії заявив, що ця країна має запровадити санкції щодо Росії, оскільки для членства в ЄС необхідно узгодити свою політику з країнами Євросоюзу. 13 травня президент Сербії відмовився запроваджувати санкції щодо РФ.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ