Головний київський колектор
Головний київський каналізаційний колектор

Головний київський каналізаційний колектор перебуває в аварійному стані, і є найбільш потенційно небезпечним об’єктом столиці. Про це повідомляє Департаменті житлово-комунальної інфраструктури КМДА.

«Продовження експлуатації колектора може призвести до відключення більшої частини правобережжя Києва від каналізації та водопостачання, а також стане причиною затоплення центральної частини міста – Печерського, Подільського та Шевченківського районів – каналізаційними стоками», – йдеться у повідомленні.

Колектор за результатами обстеження був визнаний як аварійний та непридатний до експлуатації ще у 1999 році. На деяких ділянках його конструкції повністю зруйновані. Однак у такому технічному стані Головний колектор продовжує відводити переважну більшість стічних вод правобережної частини Києва.  «Уникнути екологічно-техногенної катастрофи можна, добудувавши нову, другу нитку каналізаційного колектора», – йдеться в повідомленні.

Столична влада вирішила виділити 40 мільйонів гривень та негайне відновлення робіт на об’єкті, однак «на мінімальний обсяг робіт, які необхідно виконати у 2015 році», потрібно 160 мільйонів гривень. «Для київського бюджету це непідйомні кошти, тому зараз дуже необхідна допомога держави. Повноцінне фінансування дозволить в повному обсязі завершити заплановане будівництво, здійснити переключення стоків на новозбудований об’єкт, і вже в 2016-17 роках ввести в експлуатацію нову нитку колектора», – йдеться в повідомленні. «Таким чином вдасться запобігти аварійним ситуаціям, які можуть призвести до екологічної катастрофи в столиці», – наголосили у Департаменті ЖКІ.

До слова, Головний київський колектор завдовжки у 9,2 км і діаметром у 2,7 м був  введений в дію в 1970 році. Будівництво колектора-дублера було розпочате у 1994 році. Наразі здійснено прокладення 9,6 км підземного тунелю та виконано роботи для подальшого з’єднання нового колектора з комунікаціями районного значення. У 2005 році першу нитку Головного каналізаційного колектора у Києві  внесли до Державного реєстру потенційно небезпечних об’єктів.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ