пенсіонери
Щоби пенсії збільшувалися, потрібно розв’язувати проблему дефіциту Пенсійного фонду, вважають у Мінсоцполітики

Середній розмір пенсії станом на 1 травня 2016 року становив 1 тис. 900 гривень. Для його збільшення необхідно розв’язати проблему дефіциту Пенсійного фонду. Про це повідомила прес-служба Міністерства соціальної політики з посиланням на очільника відомства Андрія Реву.

«Зараз проблема в тому, що пенсії наших громадян дуже маленькі. Середній розмір на 1 травня 2016 року становить 1900 гривень. Це дуже мало. Тому, якщо ми хочемо, щоби пенсії збільшувалися, потрібно розв’язувати проблему дефіциту Пенсійного фонду», – наголосив Рева.

Читайте: Травневі пенсії профінансовано – Пенсійний фонд

Однією з основних причин такого стану Пенсійного фонду міністр вважає те, що з офіційно працюючих 16 мільйонів осіб єдиний соціальний внесок (ЄСВ) платять лише близько 10 мільйонів осіб.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, раніше Рева повідомив, що ситуація з виплатами пенсій близька до катастрофічної. Зокрема, дефіцит Пенсійного фонду зріс майже вдвічі. Наразі він становить 145 мільярдів гривень.

Для ліквідації дефіциту Пенсійного фонду необхідно збільшити кількість платників Єдиного соціального внеску. На думку міністра, необхідно поставити вимогу, що ЄСВ платять усі. Також Рева пообіцяв, що пенсійний вік для українців поки що не підвищуватимуть.

Нагадаємо, мінімальна зарплата та прожитковий мінімум в Україні з 1 травня збільшилися на 5% – з 1 тисячі 378 грн. до 1 тисячі 450 грн., як було передбачено у законі про державний бюджет на 2016 рік.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ