Сергій Іванов, блогер
Сергій Іванов, блогер

Не знаю, що конкретно мав на увазі Гройсман, коли кричав з парламентської трибуни: «Я вам покажу, що таке управління державою», і про яку державу йшлося, але вже сьогодні зрозуміло, що Володимир Борисович погарячкував. Як писав Томсон в «Ромовому щоденнику», тендітні ілюзії, що допомагають нам йти по життю, здатні витримати далеко не всі.

Справа в тому, що навколишній світ все ж таки трохи більший і складніший за Вінницю, тому можливість «показувати» дуже тісно пов’язана з гаманцем, наповнення якого залежить від уміння домовлятися з людьми, які проживають далеко за межами цього прекрасного міста. І з цим у Гройсмана є проблеми, які неминуче позначаються на нашому з вами благополуччі і, що головне, на благополуччі тих людей, які захищають нас від диких східних племен з хоругвами, червоними зірками і важкою артилерією.

Поговорив з розумними і знаючими людьми, вчергове сповнився меланхолією та нестерпною печаллю.

Потреби у фінансуванні армії за нового прем’єра покриваються лише на 16%. Це, звичайно, краще, ніж «грошей немає» у виконанні його російського колеги, але все одно свинство. Той же Яценюк закривав статтю витрат, пов’язаних з армією, повністю – як пріоритетну. До слова, йдучи у відставку, запасливий чеченський головоріз залишив Гройсману 30 млрд., які розчинилися всередині непорочного, немов хор ім.Верьовки, уряду України зі швидкістю пука. Грошей не стало, і цей сумний факт спровокував нещодавній візит прем’єра України в США.

У Вашингтоні Гройсмана прийняли, в принципі, непогано. Ну, як непогано. Як городяни приймають далеких родичів з села – начебто і нормально, а поговорити немає про що. За даними моїх інсайдерів, різкого негативу ВБ у грошовитих американців не викликав. Як і особливої радості. З урахуванням тотальної недовіри Вашингтона до Порошенка, який уже практично не криючись грає за правилами РФ, американці все ж таки розраховували на когось менш містечкового і більш самостійного.

Труднощі перекладу стали причиною відсутності бажаного результату, що, в свою чергу, спричинило ініційоване Вашингтоном відрядження в США екс-прем’єра, який провів переговори з Байденом, Ліптоном, міністрами торгівлі та фінансів, а також низкою сенаторів від обох партій. Яценюк ще раз нагадав про санкції щодо РФ і привіз грошей на податкову реформу, яка цілком може і зростися, якщо Насірову не знадобиться ще кілька квартир в Лондоні. Репортаж «Голосу Америки»: goo.gl/Tk4bG6.

Не подумайте, що я за когось тут топлю. Згадуваний вище Томпсон писав, що останній поїзд, який відправляється звідки з будь-якого місця, ніколи не буде сповнений хороших хлопців. Особливо якщо ці хлопці – політики, додам від себе.

Просто незрозуміло, навіщо було тужитися до випадання прямої кишки, щоби поміняти людину, з якою хоче говорити і говорить Вашингтон, на директора колгоспу. Нехай навіть дуже хорошого і дбайливого директора. Але колгоспу. Ваші версії.

Джерело: Sergii Ivanov

БЕЗ КОМЕНТАРІВ