Сергій Оснач, працює в Координаційній раді з питань застосування української мови в усіх сферах суспільного життя України при Міністерстві культури України
Сергій Оснач, працює в Координаційній раді з питань застосування української мови в усіх сферах суспільного життя України при Міністерстві культури України

Цієї неділі провів #РадіоМоніторинг та зафіксував на Просто Ради.О нахабне порушення квоти. У проміжку часу між 15:00 та 22:00 там крутили самі пісні, але українських – лише 8, сукупною тривалістю близько 20 хвилин. Це менш як 6% од загального обсягу пісень, прокручених за цей час. Щоби створити ілюзію виконання квоти, в останню годину контрольного проміжку часу – між 21:00 та 22:00 – на «Просто радіо» прокрутили 32 уривки українських пісень, кожен тривалістю менше 2 хвилин. Але навіть з урахуванням уривків частка української музики становила лише 19% од загального обсягу.

Очевидно, так радійники використовують незаконне «роз’яснення» Нацради до закону про квоти. Як відомо, Нацрада у «роз’ясненні» радить рахувати не тривалість, а кількість пісень. Хоча згідно з законом про Нацраду, вона взагалі не має права тлумачити закон.

Це ж як треба зневажати свого слухача та українську музику, щоб так нахабно різати українські пісні, втискаючи їх в одну годину! Написав скаргу з детальним описом порушення до Урядового контактного центру. Побачимо, як зреаґує Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення. Автор «роз’яснення» Нацради Сергій Костинський обіцяв нам пильно стежити за виконанням квот і враховувати як кількість, так і тривалість пісень, та закликав піддати його «суду чести» в разі неналежного виконання Нацрадою своїх обов’язків. Саме час згадати про свою обіцянку й покарати радіостанцію-порушницю.

1

Джерело: Сергій Оснач

БЕЗ КОМЕНТАРІВ