Сергій Оснач, працює в Координаційній раді з питань застосування української мови в усіх сферах суспільного життя України при Міністерстві культури України
Сергій Оснач, працює в Координаційній раді з питань застосування української мови в усіх сферах суспільного життя України при Міністерстві культури України

Здається, що «українські» телеканали не тільки не намагаються замінити російські серіали на щось більш прийнятне в наш час, а навпаки роблять усе, щоб і далі транслювати осоружний російський треш. Часто вони подають це як начебто український продукт. Тільки завдяки скандалу громадськість домоглася заборони «Останнього копа», який транслювали на «2+2» і який насправді є російським «Послєднім мєнтом» – типовим вмістилищем культурного коду «русского міра». Тим часом телеканал «Україна» нишком прокрутив «український» серіал «Долю не обманеш», який нічим не відрізняється від російського серіалу 2015 року «Всьо к лучшєму». А трохи раніше на «Інтері» тишком-нишком пройшов «український» серіал «Шкідливі поради», який насправді є російським серіалом «Любовь і морє», що його почали знімати наприкінці 2015-го.

Нагадаю, український закон прямо забороняє трансляцію російських фільмів, вироблених чи вперше оприлюднених після 1 січня 2014 року. Але телеканали нахабно дурять суспільство, подаючи російський продукт як український, вносячи в нього дрібні зміни або й не змінюючи взагалі. Увагу ж владних органів привертають тільки ті порушення, довкола яких виникають гучні скандали. Якщо ж скандалу немає, то й порушення, на думку можновладців, ніби й немає. Навіть до вищезгаданих випадків влада поставилася байдуже, хоч про це й писали ЗМІ.

Взагалі, практично всі сучасні українські серіали – це суто російськомовний продукт, про Росію і немов для Росії, часто з російськими акторами в головних ролях. На цьому тлі поодинокі спроби створювати й показувати україномовний продукт про Україну виглядають як намагання дати відчіпного тим українським глядачам, яких дедалі більше обурює катастрофічне зросійщення українського телеефіру.

Джерело: Сергій Оснач

БЕЗ КОМЕНТАРІВ