Сергій Руденко, журналіст і блогер
Сергій Руденко, журналіст і блогер

10 фактів із життя Юрія Бойка

  1. Має звання Героя України. У серпні 2004 року, наприкінці свого президентства, Леонід Кучма зробив Юрія Бойка Героєм України. За які заслуги – не відомо.
  2. Був одним із лідерів партії «Трудова Україна» Сергія Тигіпка, очолював Республіканську партію, був членом Партії регіонів. На парламентських виборах 2006 року балотувався за списком блоку «Не ТАК!» — разом із Віктором Медведчуком.
  3. У вересні 2014 року очолив партію «Опозиційний блок», яка сформувалася із колишніх регіоналів.
  4. Бойко завжди був активним лобістом російських компаній на українському ринку. Зокрема, «Тюменської нафтової компанії». Юрія Анатолійовича називають одним із ініціаторів наповнення нафтопроводу «Одеса-Броди» російською нафтою.
  5. У 2005 році тодішній глава СБУ Олександр Турчинов заявив, що його відомство розслідує кримінальну справу за фактом нанесення Україні мільярдних збитків через шахрайські схеми поставок туркменського газу за посередництвом фіктивної фірми EURAL TG, узгоджених з «Нафтогазом України» і «Газпромом». Мова йшла саме про період керування «Нафтогазом» Бойком. Справа так і завершилася нічим.
  6. У травні 2005 року Міністерство юстиції США завершило розслідування у справі RosUkrEnergo. Серед його власників американці назвали Юрія Бойка і російського підприємця Семена Могилевича. Юрій Анатолійович не підтвердив, але і не спростував свою участь в RosUkrEnergo. Згодом на арену по компанії вийшов Дмитро Фірташ, в інтересах якого і діяв Бойко.
  7. У 2011 році під час роботи Бойка в Міненерго України, підконтрольний міністерству «Чорноморнафтогаз» придбав бурову платформу сінгапурського виробництва не безпосередньо у заводу Keppel, а через посередника — британську фірму Highway Investments Processing — за $ 400 млн, дорожче ніж у виробника. Бойко поки що проходить як свідок у цій справі.
  8. Балотувався на президентських виборах 2014 року. Отримав 0,19% голосів виборців.
  9. Куми Юрія Бойка – Дмитро Фірташ і Ганна Герман.
  10. Має 6 дітей: трьох синів і трьох доньок.

Юрій Бойко

БЕЗ КОМЕНТАРІВ