Сергій Таран, політичний експерт
Сергій Таран, політичний експерт

Вперше турецькі війська ввійшли в Сирію ще влітку. «Ми їм поламали всі плани!», – пишався тоді мій знайомий турецький чиновник. Під «ми» він мав не увазі не Асада та «ІДІЛ», а Захід і Московію, які могли домовитися про поділ Сирії, через що на кордонах Туреччини мала з’явитися ненависна їй «курдська держава». З появою турецьких танків така домовленість дуже ускладнилася…

Після перемоги Трампа знову з’явилися шанси, що Московія і США спробують домовитися, і тому турки знову йдуть на загострення. Хоча невідомо, про які нові військові плани Ердоґана зараз йдеться, чи йдеться просто про повтор «серйозних намірів» Анкари.

Щоправда, перемога Трампа – це непрогнозовані наслідки у всьому, і тому може статися й зворотній крутий поворот американо-турецьких відносин, аж до видачі туркам Гулена.

Ще один чинник – біженці – в ідеалі, турки мали би через посилення військової присутності спробувати замкнути на собі «повний цикл» цього фактору впливу на європейську політику – треба ж відповідати на відмову Європарламенту про вступ Туреччини в ЄС…

Сирія – надто велика і складна, аби стверджувати, що будь-хто, хто з армією увійде на її територію, стане переможцем. Але заявка Анкари про намір скинути Асада вказує, хто може скоро виявитися однозначним лузером. І незначний військовий контингент Московії тоді зможе хіба що висловлювати «глибоке занепокоєння» та грізно пихкати трубою антикварного «Кузі».

Джерело: Sergiy Taran

БЕЗ КОМЕНТАРІВ