Сергій Таран, політичний експерт
Сергій Таран, політичний експерт

Восени на Україну очікує масштабна геополітична битва з дуже високими ставками. Після того як до Москви остаточно дійшло, що на кремлівський сценарій («вибори» в ОРДЛО, амністія для орків), Україна не піде, Московія нав’язує новий формат вирішення українського питання без участі Києва – в Кремлі переконані, що захід буде більш поступливим.

І Захід справді заявляє про необхідність «компромісів», і Заходу справді зараз не до України (тероризм, євроскептицизм, вибори в США). Але Україна все ж таки наполягатиме на нормандському форматі, а як план Б (ну, якщо Захід таки захоче щось змінювати) – миротворча місія, як альтернатива невиконанню Москвою Мінських угод.

Ціна осінньої битви – висока – доля санкцій щодо РФ з одного боку та доля українського суверенітету з іншого. Розуміючи цю ціну, Кремль готує світ до свого плану Б – в ОРДЛО і до українських кордонів стягуються війська…

Частина українського політикуму теж «готується» до осіннього політсезону: на осінь в столицю стягуватимуться всілякі «тарифні майдани» та ресурси для парламентських потрясінь.

Джерело: Sergiy Taran

БЕЗ КОМЕНТАРІВ