Сергій Таран, політичний експерт
Сергій Таран, політичний експерт

Сьогодні в Україні — ярмарка ідеологій, які змагаються за 8 березня.

Ностальгуюче за радянщиною жіноцтво, орієнтир щастя яких — доля Катєрини із «Москва слезам нє вєріт» — безнадійно поступається монополією енергійним феміністкам. Які твердять, що це, насправді, «ніяке не радянське свято» — а День боротьби за права жінок, емансіпацію, і проти сексизму…

Альтернативу й тим, і іншим створюють багатомільйонні загони домашніх господинь та офісного планктону, для яких 8 березня – «це така вже традиція», «нічого радянського», а просто «повод поздравіть дарагіх жєнщін». Загалом — такий собі масовий, але невиразний концепт «за всьо харошеє»…

Окрема ідеологічна течія – «Адепти 5 травня». Вони використовують 8 березня лише для того, щоби нагадати — що існує «День матері», який, насправді, «і треба відзначати».

Є ще «нігілісти» — які твердять, що в будь-які формі відзначати 8 березня ганебно. І нагадують, що у його витоків була навіть не Клара Цеткін, а американські повії, які вперше вийшли у 1857 році на масову акцію протесту.

Нарешті, все впливовішими стають чи то «зелені», чи то сучасні язичники (називатимемо їх «екоязичниками»), які кажуть, що 8 березня – це просто Початок весни, з якою треба вітати, насамперед, жінок. Бо вони, очевидно, уособлюють «відродження природи».

Отож, зі святом вас. Знайдіть у святі свій колір!

Джерело: Sergiy Taran

БЕЗ КОМЕНТАРІВ