Сергій Таран, політичний експерт
Сергій Таран, політичний експерт

Ваня щойно прибув із окупованого Донецька — він туди часто їздить, у нього там батьки. Ваня – мій далекий приятель. І я би не пив із ним пиво, якби не цікавили свідчення із-за лінії фронту.

Розповідає, що комендантська година там з 23:00, після чого всіх затримують і тягнуть в комендатуру. Але нічні клуби працюють — просто у 23:00 замикають двері зсередини й нікого не випускають.

Якось навіть була перестрілка всередині клубу. І когось навіть підстрелили, але двері все одно не відкривали до ранку. Ваня каже, що нічні клуби в Донецьку працюють, аби «простой чєловєк мог отдохнуть».

Ціни шалені, роботи немає. Всі живуть – ніби у резервації, навіть інтернет під контролем. Ваня довго не міг виїхати, бо через бої під Ясинуватою перекрили всі блок-пости.

Але більшість населення, по-своєму, щаслива. Бо щиро переконана, що в Україні голод, розруха, кажуть, що «нєдавно на майданє снова людєй началі убівать», а в «ДНР» – «стабільно».

За лінією фронту відбувається дивний кругообіг мігрантів у природі. Ті, хто там, мріють виїхати до Росії. Але під весну з Росії почали повертатися ті, хто виїхав раніше, — бо там «їм не допомагають». Але Ваня – поінформований, тому й працює у Києві.

А ще Ваня переконаний, що Майдан «придумали американці» —  які хотіли, аби був привід увести санкції проти Росії, бо «простому чєловєку» той «Майдан не потрібен». Правда, в Росії, вважає Ваня, теж «свої інтєрєси», через що у них з «Америкою конкуренція», а «простой чєловєк страдаєт»…

Ваня досьорбує пиво і йде. А я ще кілька хвиль думаю про те, яка все-таки тонка межа між «простим чєловєком» і звичайним бовдуром.

Донецьк

Донецьк

Донецьк2

БЕЗ КОМЕНТАРІВ