Сергій Таран, політичний експерт
Сергій Таран, політичний експерт

Поліцейська місія ОБСЄ – це диявол в деталях.

Під поліцейською місією Захід може розуміти зразкових поліцейських у білих комірцях, сама присутність яких змусить росіян втекти назад в Московію.

Сама Московія під поліцейською місією може розуміти спільні патрулювання обсєшників з власними терористами під час «виборів», у яких візьмуть участь лише «місцеві».

Україна під поліцейською місією має розуміти тисяч 50 важкоозброєних військовиків, які беруть на себе відповідальність за безпеку на всій окупованій території та за кордоном.

Деталі настільки різні, що говорити, що «про щось домовилися», не має жодного сенсу.

Але дискусія на тему поліцейської місії для нас корисна. Бо: 1) не ставитиме під сумнів необхідність розширення міжнародної присутності у регіоні; 2) підриватиме монополію Кремля за контроль за окупованими територіями; 3) перекладатиме відповідальність за мир на сході не лише на Україну, але й на Захід.

Так, сьогодні повноцінний миротворчий контингент на сході виглядає малоймовірним. Але час працює не на Росію. І тому те, про що у Кремлі ще вчора не хотіли чути, завтра може стати для них вимушеною реальністю. І про цю реальність потрібно говорити вже зараз.

Джерело: Sergiy Taran

БЕЗ КОМЕНТАРІВ