Сергій Таран, політичний експерт
Сергій Таран, політичний експерт

Розкажу я вам правду про Манафорта та іноземних радників, які беруть участь в українських виборах. Іноземних радників наймають НЕ для того, аби вони вели виборчі кампанії в Україні. Їх наймають, бо:

1) Це вважається престижним (так, для деяких українських політиків наявність іноземних радників – це так само престижно як бігборди в центрі міста чи машина бізнес-класу);
2) Через них розкрадають кошти (для спонсорів кампанії перевірити витрати на «іноземних радників» – справа складна і марудна).
3) Через них налагоджують контакти із закордонним істеблішментом – це мені здається єдиним розумним застосуванням іноземних радників.

Випадки, коли іноземні політтехнологи в Україні вели ефективні кампанії, – одиничні, якщо вони взагалі є – надто багато в Україні власної специфіки…

Проблема Манафорта в тому, що він заявив про політичні амбіції у власній країні. А там теж своя національна специфіка, пікантність якої полягає у тому, що праця з диктаторами-невдахами є непрестижною, а красти гроші – навіть десь далеко за кордоном вважається негарним.

Джерело: Sergiy Taran

БЕЗ КОМЕНТАРІВ