Сергій Таран, політичний експерт
Сергій Таран, політичний експерт

Задовольнити всі вимоги щодо ЦВК – це порушити закони логіки. Найпопулярніша вимога – повністю оновити її склад. Але вже зараз чути критику оголошеного списку. А хто їх знає? А як же можуть у ЦВК працювати люди, які не мають досвіду моніторингу виборів?

Друга вимога – це гарантувати представництво всіх партій. Але ще нещодавно ці самі партії закликали позбуватися «квотного принципу» – коли партії «по квоті» надсилають до органу влади свої представників, які захищають винятково їхні інтереси замість того, щоби чітко дотримуватися закону.

Третя вимога – це друга вимога тільки навпаки. У ЦВК мають бути люди, які не представляють партії, а є професіоналами, «квотний принцип» має померти. Але як же тоді думка інших партій? Президент узурпує владу?

Ідеальний член ЦВК – це нова людина, яка не мала причетності до попередніх виборчих кампаній в Україні, які всі були «брудними», і водночас, «має досвід» чесних виборчих кампаній в Україні. Крім того, ідеальний член ЦВК – це людина «віддалена від усіх партій», яка водночас представляє інтереси конкретних партій. Тільки не питайте зараз нічого про логіку.

Але з будь-якої алогічної ситуації можна знайти логічні виходи. У політиків є чотири цілком практичні шляхи як в майбутньому зробити ЦВК кращим:

1) Спробувати домовитися між собою – «Опоблок», «Батьківщина» та РПЛ мають делегувати когось на вакантне місце та посилити своє представництво.
2) Ініціювати зміну процедури обрання – процедура має враховувати думку експертного середовища і бути схожою на процедуру обрання НАБУ та НАЗК.
3) Змінювати закони, які регулюють виборчі процеси, а, насамперед, скасовувати «мажоритарку», де відбувається найбільше фальсифікацій.
4) Нічого не робити. Скандалити, що не враховані їхні інтереси.

Що виберуть?

Джерело: Sergiy Taran

БЕЗ КОМЕНТАРІВ