Сергій Таран, політичний експерт
Сергій Таран, політичний експерт

15 років тому я був у штаті Північна Кароліна, коли мій американський колега розбудив мене дзвінком: «Хелоу, ти хоч знаєш, що почалася війна?». Я ще хвилин 15 клацав телеканалами, сподіваючись що це якесь дивне реаліті шоу, але всі канали незмінно показували той самий палаючий ВТЦ.

Але зміни настали пізніше. По-перше, посилили збір інформації про громадян. Для американців, які виховані на ідеях свободи, погодитися на те, що держава більше цікавитиметься їхнім приватним життям стало величезним, але необхідним випробуванням.

По-друге відбулася консолідація навколо влади. Рейтинг президента Буша, про якого складали анекдоти через його, скажімо так, не найбільшу обізнаність світовими процесами, різко пішов вгору, а мій американський колега, який досі часто розжовував мені суть антипрезидентських жартів, змінив риторику і почав казати, що «старший Буш надрав зад Росії, а молодший – надере терористам».

І він-таки надрав. Тероризм не зник у світі, але майже зник у самих Штатах. Бо третьою масштабною зміною стала війна з «джерелами тероризму» – перенесення боротьби з американської території на територію, звідки тероризм може походити. США почали масово інфільтровувати в ісламські організації своїх агентів, здійснювати спецліквідації лідерів «Аль-Каїди» по всьому світу та цілі військові кампанії в Афганістані та Іраці.

…Знищення не стільки терористів, а, насамперед, джерел їхнього походження – надзавдання будь-якої держави. Джерело походження «наших» терористів ми добре знаємо.

Джерело: Sergiy Taran

БЕЗ КОМЕНТАРІВ