Сергій Василюк лідер гурту «Тінь Сонця»
Сергій Василюк, лідер гурту «Тінь Сонця»

Пісня «Їхали козаки» гурту «Тінь Сонця» надихатиме збірну України з футболу на перемоги у матчах Євро-2016. Цей хіт стане візитівкою нашої національної збірної та звучатиме, коли хлопці виходитимуть на поле перед оголошенням складу команд. Українські вболівальники обирали пісню-візитівку на офіційному сайті Федерації футболу України. Пісня-переможниця «Їхали козаки» спочатку не була представлена серед варіантів голосування – її запропонували користувачі в коментарях, а згодом організатори додали її до загального списку для голосування. Лідер гурту «Тінь Сонця» Сергій Василюк розповів виданню Інформаційний Акцент про свої враження від перемоги та поділився історією написання пісні. Він переконаний, що «Їхали козаки» зможе надихнути гравців збірної на нові звитяги.

Як саме з’явилася на світ пісня «Їхали козаки»?

– Пісня має дуже довгу історію. Її текст, наскільки мені відомо, написав Валентин Молот, батько нашого гітариста Кирила Молота, а вже сам Кирило написав музику до цієї пісні. Свого часу ця пісня жила в Дніпродзержинську, і спершу її виконував гурт «Другий подих» – це було дуже давно, 2002-2004 роки. Згодом гурт розпався, Кирило перейшов у «Тінь Сонця», після чого виникла ідея вже зробити її в нашому складі. На думку її авторів та слухачів, ця пісня з бандурою, зі скрипкою і в новому складі зазвучала краще і, незважаючи на те, що наші творчі шляхи з Кирилом Молотом пізніше розійшлися, ця пісня жива і ми її вже довгий час несемо у люди.

Ба більше, завдяки українському боксерові Олександру Усику пісня «Їхали козаки» стала ще більш упізнаваною. А взагалі пісня з’явилася ще 2007 року в альбомі «Полум’яна Рута», тому шанувальникам вона давно вже відома.

Гурт «Тінь Сонця»
Гурт «Тінь Сонця»

Під пісню «Їхали козаки» в ринг виходить боксер Олександр Усик, тепер вона стала візитівкою збірної України з футболу на Євро-2016. Коли записували пісню, чи могли уявити, що в майбутньому її поєднуватимуть із українським професійним спортом?

– Ні, ми про таке не думали. Хоча (буду говорити особисто за себе) я є палким уболівальником і збірної України, і футбольного клубу «Динамо» ще з 90-х років, коли був зовсім юнаком. Люблю грати у футбол, тому, можливо, щось таке космічне, метафізичне спрацювало, що ця пісня нарешті увійшла і у футбольну атмосферу. Хоча ми нею свого часу відкривали матч «Динамо-Шахтар» в 2013 році, тому певний досвід зв’язку зі спортом у нас є.

Як дізналися про те, що саме Ваш твір обрали вболівальники, аби вона супроводжувала наших футболістів у Франції на Євро-2016?

– Відколи ця пісня стала брати участь в цьому змаганні, то ми вже стежили за голосуванням. Нам приємно, що і футбольні вболівальники, і наші шанувальники обрали саме її. Як кажуть у футболі, «головне не те, хто забив гол, а щоби команда виграла». Ми дуже раді, що вибрали цю пісню, але головне, щоби наша збірна якнайкраще себе показала на чемпіонаті.

«Тінь Сонця» разом з козаками
«Тінь Сонця» разом з козаками

– Як гадаєте, чи допоможе енергетика «козаків» українській збірній?

– З мого боку було би нескромно робити такі прогнози, але, звичайно, ми сподіваємося, що і вона теж впливатиме на результат, бо взагалі ми, українці, співоча нація, і ця пісня дійсно піднімає патріотичний дух. Зрештою, якщо для Усика вона є фартовою – можливо, і в футболі вона, так би мовити, вистрелить…

Поїдете зі збірною до Франції?

– Поки що Федерація футболу з нами не зв’язувалася, але якщо буде така можливість – наживо відкривати матчі нашої збірної – це було би чудово! Це дійсно було би для всіх великим святом. Гадаю, жива музика – це навіть краще, ніж просто включити десь фонограму під час виходу команди.

І, наостанок, які Ваші прогнози на Євро-2016?

– Як уболівальник зі стажем, я, звичайно, розумію, наскільки складно виступати на подібних змаганнях, але у збірної помітний неабиякий прогрес. Тому маю надію, що наша збірна набере ще ліпшу форму, ніж у відбірковому циклі, і їй буде по силах зробити сенсацію. Триматимемо за це кулаки.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ