Сергій Запорожський, блогер
Сергій Запорожський, блогер

Коли мова заходить про роботу прокуратури, СБУ та МВС, то можна дискутувати з різних питань. Які необхідно та як краще провести реформи, яких законів не вистачає, які мінуси в існуючих, яким має бути обсяг повноважень тощо.

Але є одне важливе питання, який найбільше турбує суспільство. І в рамках відповіді на це питання дискутувати ні про що.

Мова про покарання банди Віктора Януковича.

Тут все так легко й просто — що дивуєшся, чому за два роки не зроблено нічого. А дивуєшся тому, що немає політичної волі вирішити це найпростіше питання.

Можна зрозуміти тривалість і складність слідчих дій з убивств на Майдані, але нульовий результат із залучення «регіоналів» до кримінальної відповідальності за економічні злочини просто вражає.

Адже в кінці 2013 року вони готувалися правити далі ще, як мінімум, шість років. Невже хтось сумнівається в тому, що якби не Майдан — Янукович намалював би собі на виборах 2015 року потрібну цифру?

А це означає, що хлопці з 2010 року крали так, що не боялися нічого. Звісно, бюджет чистили не зовсім тупо й незґрабно, але й не надто хитромудрими схемами.

І контракти, й банківські перекази, й податкові платежі — все на місці. Це не автомат і пістолет, де можна спиляти номер і ускладнити експертам ідентифікацію зброї.

Більше того. Наші нинішні президент, прем’єр, глава СБУ, міністр МВС, генпрокурор і багато інших високопоставлених чиновників знають — що і кому належить в Україні. Причому навіть там, де зіц-головами сидять Фунти. Бенефіціарів великих підприємств і фірм знають на всі 100%.

І що заважало ще навесні 2014 року створити в МВС, СБУ та прокуратурі спеціальні підрозділи, які зайнялися б економічними справами, скажімо ТОП-50 Партії регіонів і КПУ? Із зазначеним хорошим % хлопцям-слідакам за результат.

І він був би. Причому, його забезпечили би навіть не переатестовані співробітники правоохоронних органів. Добротно мотивовані державою.

І в казні вже були бм конфісковані за вироками судів гроші. І на Заході вже закрутився б процес повернення Україні викраденого. І не відчувала би Україна ганьби від зняття Заходом санкцій із посібників Януковича.

Але минуло два роки — і результат нульовий. Причому саме там, де взяти злодіїв за потрібне місце найпростіше.

Що це означає? А хіба не зрозуміло?

БЕЗ КОМЕНТАРІВ