Сергій Запорожський, бізнесмен і блогер
Сергій Запорожський, бізнесмен і блогер

Через три години десять хвилин після початку спілкування з росіянами Путін різко і твердо сказав «Пора закінчувати», устав і пішов. Зал зустрів це обуреним гулом.

Що можна сказати про побачене? На диво, не було питань про собачок, котиків, не було прохань діток про новорічні подарунки, не було подяки від трудових колективів. Але й практично не було гострих, злободенних питань. А на ті, що пролунали, Путін відповідав загальними фразами. Приміром: «Усе має встановлювати слідство».

Путін намагався триматися бадьоро, намагався жартувати, але навіть його стартовий анекдот про чорну і білу смуги в житті виявився не в тему.

Він знову, як і навесні, на подібному заході, часто кашляв.

Путін учергове раз дав зрозуміти, що своїх не здає. Хто б вони не були. Медведєв, Чайка, Турчак… Чи організатори та замовники вбивства Нємцова.

Поміркував на тему: «Чи потрібно США, щоб їм одне місце вилизувала Туреччина». Чіткої відповіді не знайшов.

Трішки розгубився, коли йому український журналіст передав вітання від російських військових, які перебувають у київському СІЗО. І тут же сказав, що «на Донбасі є російські військові, які щось вирішують, а російської армії немає».

Як бачимо, свідчення, як і щодо Криму, Путін потихеньку дає. Все ж не дарма його в КДБ відсіяли із зовнішньої розвідки. Як мовиться, відчували, що «на першому стрибку розколеться».

Росіяни дізналися, що Роттенберг і йому подібні плюс корупція – це побічні явища 16 років правління Путіна. Головне – це зростання добробуту росіян і посилення військової потужності країни. Природно, прямої залежності від недавньої ціни на нафту в 150 доларів він у цьому не побачив.

Дав свідчення Путін і для суду в Гаазі, повідомивши, що кращого навчального полігону для російських військ, ніж у Сирії, важко придумати.

Україна знову стала для нього братньою країною, а Порошенко «Петром Олексійовичем». Путін дуже хоче виконувати Мінські угоди, але бажає, щоб усім бандитам на Донбасі були ґарантовані життя та свобода.

А ще він показав, що непогано ознайомлений з результатами місцевих виборів в Україні, та дав зрозуміти, що вважає Опозиційний блок представниками «Новоросії».

Також Путін дуже здивував Роттенберга, повідомивши, що всі гроші від системи «Платон» підуть на ремонт російських доріг. І, як хлопець з робочої сім’ї, порадив далекобійникам виходити з сірих схем.

Учергове назвав Саакашвілі «плювком в обличчя українському народу». Але чомусь у цей момент подумалося, що з якоїсь іншої особи досі не можуть зібрати терпку вологу.

Також він із подивом дізнався, що в російських реґіонах у багатьох людей зарплати 7-8 тисяч рублів, і нагадав, яка була практика оподаткування працюючих пенсіонерів. У Радянському Союзі.

Путін не знайшов у собі сміливості чітко сказати, що Катерина Тихонова його дочка. Зате визнав, що читав про неї в інтернеті.

І подякував пенсіонерам Росії за підтримку, назвавши їх найвідповідальнішим пластом суспільства.

Коли дівчина з Калінінграда розповідала йому про курсантів на БМВ, які покалічити людей і уникли відповідальності, Путін, мабуть, згадав, що давно не жартував і видав: «Добре живе курсант». Жарт не оцінили.

Путін три рази запитав: «Де Севастополь?». Шкода, ніхто не відповів: “Там само, де й раніше. В Україні».

Учергове він продемонстрував, що живе в якійсь своїй паралельній реальності. Але склалося враження, що він усе ж навчився користуватися інтернетом і вже іноді там буває. Власне, він навіть разок сказав: «Я прочитав в інтернеті».

Незважаючи на чергові, практично безглузді, три години спілкування Путіна з журналістами, загальне враження від спостереження цього дійства позитивні. У Росії не проблемки, а величезні проблеми. Відверто підлабузнюватися перед нацлідером уже перестали навіть учасники президентського пулу. Отже, санкції та ціни на нафту працюють. Дуже плідно працюють.

А якби ще нарешті запрацювала й Україна…

БЕЗ КОМЕНТАРІВ