Сергій Запорожський, блогер
Сергій Запорожський, блогер

Іноді переглядаю в мережі російські та українські серіали й фільми. Переважно — ті, які начебто базуються на реальних подіях. Або військову тематику.

І ось на цьому тижні набрів на російський серіал 2013 року випуску «Крик сови». Непоганий детектив про німецьку аґентурну мережу, що залишилася у СРСР після війни.

Дивлячись його, я чекав на те — що дуже часто помічав ще багато років тому в російській телепродукції. Задовго до Криму й навіть першого Майдану.

І дочекався.

Головним німецьким диверсантом виявився Платон Богорад, який працював старшим наглядачем у концентраційному таборі. Він був таким жорстоким, що здирав шкіру з ув’язнених. І, природно, Богорад був уродженцем Києва.

Не можу сказати, що я — великий знавець серіального «мила». Але з того, що бачив за 15 років, уже давно зробив чіткий висновок. Якщо в російському серіалі повія — то вона з України. Якщо військовий злочинець — то теж із України. Який-небудь убивця, барига, ідіот чи алкаш — або українське прізвище, або уродженець України.

Природно, що все це йде другим, а то й третім планом. Без акценту. Такий собі 25 кадр. Але цей нюанс я зазначив уже дуже давно. Якщо переглядатимете щось російське — то зверніть увагу.

Тож якщо й допускати щось російське на українське ТБ — то такі моменти необхідно відстежувати. А взагалі треба створювати своє.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ