Сергій Запорожський, блогер
Сергій Запорожський, блогер

В української влади залишилося п’ять місяців — щоби показати реальні глобальні результати роботи. І не здати країну Росії.

І в законодавчої, і у виконавчої, судової —  взагалі в будь-якої влади. І у тих, хто все це курирує, призначає, відставляє, садить, випускає, реформує, гальмує тих, хто реформує…

Бо терпіння закінчується не лише в українського народу, а й у західних партнерів України.

31 липня завершиться термін чергового продовження санкцій проти Росії. Це означає, що вже наприкінці червня — на початку липня ЄС і США розпочнуть консультації, що робити з Росією далі.

Абсолютно зрозуміло, що Мінські угоди в повному обсязі виконані не будуть. Але цілком імовірно, що російські банди можуть перестати стріляти. Взагалі.

Оптимальний старт режиму тиші я бачу десь у районі травневих свят. Не можна виключати і допуску бандитами спостерігачів ОБСЄ на всі пункти російсько-українського кордону. Плюс обмін полоненими і звільнення Надії Савченко. І, можливо, ще когось із українців, незаконно утримуваних у російських в’язницях.

Це може бути той самий комплекс реальних «миротворчих і гуманних справ», який російський МЗС представить західним «колегам». І попросить зняти частину санкцій із РФ.

Природно, всі ці дії можуть бути вчинені Росією лише після попереднього торгу. А він, напевно, вже йде. І козирів в цьому торзі у Кремля на руках все більше. Бо їх справно йому постачає українська влада.

Гризня в парламентській коаліції, відсутність (за великим рахунком) реформ, нульова боротьба з корупцією у вищих ешелонах влади — це все документальні факти з української дійсності. І це — ті самі додаткові російські козирі на санкційних торгах із Заходом. Мовляв, дивіться, кому ви допомагаєте.

Причому, для Заходу саме це може стати вирішальним аргументом в ослабленні тиску на РФ. Природно, за умови подання Росією звіту про вже виконані вищевказані «миротворчі та гуманні справи».

І якщо це трапиться, то не треба кричати «Захід нас здав». Україну здає українська влада, у якої залишилося п’ять місяців. Щоб не залишити Україну наодинці з російським окупантом.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ