Сергій Запорожський,  блогер
Сергій Запорожський, блогер

Прес-служба Нацбанку повідомила, що в ході 13 валютних аукціонів квітня чисті покупка валюти становила 528,6 млн доларів. Бо пропозиція суттєво перевищувала попит.

Проте гривня в квітні все одно змогла зміцнитися на 4%.

Як буде діяти НБУ в травні й далі — ми подивимося, але в цій темі важливі деякі моменти.

Зрозуміло, що різкі скачки в той чи інший бік курсу долара шкодять бізнесу. І, швидше за все, зростання курсу гривні до долара корисне лише для наповнення бюджету. За рахунок податків з експорту та митних зборів з імпорту. І зміцнення курсу наразі точно не вигідне для бюджету.

Але з іншого боку, десь далеко маячить опалювальний сезон — з новими, вже реально драконівськими цінами на газ. А газ цей в доларах коштує вже не дуже дорого. Але якщо помножити на курс долара до гривні, то виходить дуже дорого.

Й імпортні ліки теж закуповують за долари і євро. А потім в наших аптеках це все множать на дикий курс гривні до долара.

Згадано лише найзлободенніше. Для людей.

То, може, має сенс далі не так сильно стримувати зміцнення гривні до долара? Тоді взимку й газ можна продати населенню також за ринковою ціною. Але тільки вона буде зовсім іншою. Не 6800, а об’єктивно нижче. Адже одна справа — купувати газ в ЄС за долар, який коштує 25 гривень, і зовсім інша, коли це робити за 20.

І субсидій менше доведеться платити.

Тема курсу валют складна. І можна багато говорити про його вплив на економіку. Озвучувати плюси та мінуси. Криву зростання і падіння. Але все ж краще, якби він рухався в район 15 гривень за долар. Лише не треба йому заважати.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ